Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

V nemocnici Šífa našli zbrane a teroristickú infraštruktúru, tvrdí predstaviteľ izraelskej obrany

V areáli nemocnice sa vykonáva vojenská operácia proti palestínskemu militantnému hnutiu Hamas.

15.11.2023 (SITA.sk) – Popredný predstaviteľ izraelskej obrany povedal, že počas vojenskej operácie v nemocnici Šífa, ktorá je najväčšia v Pásme Gazy, našli zbrane a teroristickú infraštruktúru. Informuje o tom spravodajský portál Sky News.

Boj proti Hamasu

Izraelská armáda v stredu oznámila, že vykonáva „precíznu a cielenú operáciu“ proti palestínskemu militantnému hnutiu Hamas v areáli nemocnice. Vo vnútri nemocničného komplexu sa dosiaľ neodohrali žiadne boje, povedal predstaviteľ s tým, že vojaci sú „prítomní na jednom špecifickom mieste“ v areáli. Hoci predstaviteľ neposkytol ďalšie podrobnosti, povedal, že vojaci majú konkrétne dôkazy, že Hamas využíval toto zariadenie ako „teroristické veliteľstvo“.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konflikt

Tiež nepovedal, ako dlho budú izraelské sily v nemocnici. Uviedol však, že zábery z nálezov počas operácie budú zverejnené dnes. Dodal, že vypočuli jednotlivcov v komplexe a vyjadril sa, že medzi personálom nemocnice, pacientmi alebo zranenými civilistami neexistuje „žiadne trenie„.

Nemocnica slúži na vojenské účely

Izrael opakovane tvrdí, že militanti používajú nemocnicu Šífa na vojenské účely, čo Hamas popiera. Okolo nemocnice v meste Gaza sa už niekoľko dní odohrávajú intenzívne boje.

Jeden z lekárov v nemocnici Chálid abú Samra pre televíziu CNN v stredu povedal, že pred izraelskou operáciou dostali varovanie len 30 minút vopred. Novinár v nemocnici Chádir al-Zanún zase uviedol, že do nemocničného komplexu prišli aj tanky a v areáli sa odohrala prestrelka.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Izraelsko-palestínsky konflikt 2023 (fotografie)

Viac k témam: Izraelská armáda, Izraelsko-palestínsky konflikt, Pásmo Gazy, Zbrane
Zdroj: SITA.sk – V nemocnici Šífa našli zbrane a teroristickú infraštruktúru, tvrdí predstaviteľ izraelskej obrany © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií