fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

V okolí Bachmutu a Avdijivky sa znovu rozhoreli boje, zahynuli aj dvaja civilisti (foto)

Pokračujúci tlak Ruska na Bachmut demonštruje túžbu Kremľa po viditeľnom zisku po týždňoch jasných neúspechov.

Máte tip? napíšte nám mailom

12.11.2022 (Webnoviny.sk) – Dvaja civilisti boli počas uplynulého dňa zabití a štyria utrpeli zranenia v Doneckej oblasti na východe Ukrajiny, keďže v okolí miest Bachmut a Avdijivka sa opäť rozhoreli boje. Informoval o tom v sobotu gubernátor oblasti Pavlo Kyrylenko.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Pokračujúci tlak Ruska na Bachmut demonštruje túžbu Kremľa po viditeľnom zisku po týždňoch jasných neúspechov. Obsadenie mesta by Rusku otvorilo cestu pre možný tlak na ďalšie ukrajinské pozície v Doneckej oblasti. Obnovenie ruskej ofenzívy na východe Ukrajiny by zároveň potenciálne mohlo zastaviť pokračujúci postup Kyjeva na juhu krajiny.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

V bojoch na Ukrajine za uplynulý deň o život prišlo ďalších 810 príslušníkov ruských ozbrojených síl. Informoval o tom v sobotu na Facebooku generálny štáb ukrajinskej armády. Celkový počet obetí v radoch ruských vojakov tak podľa Kyjeva stúpol na 80 210.

Ruská armáda za uplynulý deň na Ukrajine stratila aj 24 tankov, 34 obrnených bojových vozidiel a 12 delostreleckých systémov. Od začiatku vojny tak Rusko na Ukrajine podľa Kyjeva stratilo 2 838 tankov, 5 730 obrnených bojových vozidiel a 1 829 delostreleckých systémov.

Prečítajte si tiež:
Medvedev naznačil, že Moskva možno chce vymazať Ukrajinu z mapy sveta

Viac k témam: Doneck, Kyjev, rusko-ukrajinský konflikt, Úmrtia, vojenská invázia, Vojnové zločiny
Zdroj: Webnoviny.sk – V okolí Bachmutu a Avdijivky sa znovu rozhoreli boje, zahynuli aj dvaja civilisti (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií