fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

V pondelok sa pred sudcu postaví bývalý Kičurov kolega, ktorého NAKA zatkla pri akcii Pompeje

Bývalý riaditeľ sekcie Správy štátnych hmotných rezerv Jozef Jantoš čelí viacerým závažným obvineniam. 

Máte tip? napíšte nám mailom

9.4.2022 (Webnoviny.sk) – Najvyšší súd SR vytýčil na pondelok (11. apríla) verejné zasadnutie týkajúce sa medializovanej trestnej kauzy známej ako Pompeje.

Obavy z ovplyvňovania

Sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu v Pezinku v tomto prípade v sobotu (2. apríla) rozhodol o vzatí do väzby bývalého riaditeľa sekcie Správy štátnych hmotných rezerv (SŠHR) Jozefa Jantoša.

Dôvodom bola obava, že obvinený by mohol pôsobiť na svedkov a spoluobvinených alebo inak mariť objasňovanie skutočností závažných pre trestné stíhanie.

Ďalšiu obvinenú bývalú funkcionárku SŠHR Evu Hečkovú však sudca prepustil zo zadržania. Proti tomuto rozhodnutiu podal prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry sťažnosť.

Šafárenie na SŠHR

Národná kriminálna agentúra v súvislosti s bývalými funkcionármi Správy štátnych hmotných rezerv vedie trestné stíhanie vo veci trestných činov pokračovacieho obzvlášť závažného zločinu porušovania povinností pri správe cudzieho majetku v jednočinnom súbehu s pokračovacím zločinom machinácií pri verejnom obstarávaní a verejnej dražbe.

Vec sa má týkať 36 verejných zákaziek na Správe štátnych hmotných rezerv z rokov 2016 až 2020.

Viac k témam: Pompeje, Súdy
Zdroj: Webnoviny.sk – V pondelok sa pred sudcu postaví bývalý Kičurov kolega, ktorého NAKA zatkla pri akcii Pompeje © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Poznáme víťaza architektonickej súťaže na nový wellness hotel v Zuberci
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií