fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

V prípade prípravy vrážd prokurátorov sa pred súd postavil nový svedok. Pracoval na pumpe, kde sa mala dohodnúť ich likvidácia

Výsluch svedka navrhla obhajkyňa obžalovaného Darka Dragiča.

Máte tip? napíšte nám mailom

25.10.2022 (Webnoviny.sk) – Na Špecializovanom trestnom súde (ŠTS) v Pezinku v utorok pokračuje obnovený proces týkajúci sa vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka, ktorý je spojený s prípadom prípravy vrážd prokurátorov Maroša Žilinku, Daniela Lipšica a Petra Šufliarskeho.

Konkrétne súd predvolal svedka, ktorého výsluch navrhla obhajkyňa obžalovaného Darka Dragiča. Svedok však povedal, že obžalovaných pozná len z médií a o skutkoch, ktoré sú predmetom obžaloby, počul tiež len z médií.

Stretnutie na pumpe

Svedok pracoval na prelome rokov 2017 a 2018 na benzínovej pumpe v Zelenči pri Trnave. Dôvodom jeho predvolania súvisí s tým, že na predmetnej pumpe malo prísť k stretnutiu zameranému na prípravu vrážd prokurátorov.

Svedok potvrdil, že od januára do apríla 2018 čerpacia stanica prechádzala rekonštrukciou a fungovala v obmedzenom režime. „Srbských občanov tam bolo určite veľa, pretože pracovali v Peugeote,” povedal svedok. Dragiča však podľa vlastných slov nepozná.

Súd nevykonal niektoré dôkazy

Najvyšší súd SR (NS SR) v júni 2021 zrušil rozsudok ŠTS zo septembra 2020 v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Senát zároveň vrátil konanie na ŠTS, ktorý má opätovne prejednať obžalobu voči Marianovi Kočnerovi a Alene Zsuzsovej.

Prečítajte si tiež:
Polícia naháňala prevádzača s migrantami, auto skončilo mimo cesty a začalo horieť (foto)

Predseda senátu NS SR Peter Paluda v rámci odôvodnenia rozhodnutia uviedol, že prvostupňový súd pri oslobodení Kočnera a Zsuzsovej v časti týkajúcej sa vraždy Kuciaka konal predčasne. Niektoré navrhované dôkazy nevykonal a o iných ani nerozhodol. ŠTS tak prípad opätovne prejednáva od apríla tohto roka.

Príprava vrážd prokurátorov

Súd zároveň k obnovenému procesu pripojil obžalobu v prípade prípravy vrážd súčasného generálneho prokurátora Maroša Žilinku, špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica a bývalého námestníka generálneho prokurátora Petra Šufliarskeho. V tejto veci čelia obžalobe okrem Mariana Kočnera a Aleny Zsuzsová aj Dušan Kr. a bosniansky občan Darko Dragič.

Tomáš Szabó, ktorý je v prípade vraždy Kuciaka právoplatne odsúdený na 25 rokov väzenia, v kauze prípravy vrážd priznal vinu a bol vylúčený na samostatné konanie.

Viac k témam: Príprava vraždy, Súdy, Svedok, Vražda Jána Kuciaka, Výpoveď
Zdroj: Webnoviny.sk – V prípade prípravy vrážd prokurátorov sa pred súd postavil nový svedok. Pracoval na pumpe, kde sa mala dohodnúť ich likvidácia © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií