fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

V španielskom meste Buňol sa do La Tomatina zapojilo 20-tisíc nadšencov, počas bitky spotrebovali 130 ton paradajok (video)

Udalosť má už 77-ročnú tradíciu a inšpirovala sa bojom s jedlom medzi miestnymi deťmi v roku 1945.

Máte tip? napíšte nám mailom

31.8.2022 (Webnoviny.sk) – Približne 20-tisíc nadšencov sa v stredu zapojilo do slávnej pouličnej paradajkovej bitky La Tomatina v uliciach mesta Buňol na východe Španielska. Každoročná slávnosť sa konala prvý raz od roku 2019, vlani a predvlani jej zhatila plány pandémia koronavírusu.

Dav pri bitke použil 130 ton prezretých paradajok, ktoré pracovníci priviezli na nákladných autách. Účastníkov boja a ulice mesta po bitke „zdobila“ červená kaša. Niektorí si chránili oči plaveckými okuliarmi.

La Tomatina má už 77-ročnú tradíciu a inšpirovala sa bojom s jedlom medzi miestnymi deťmi v roku 1945. Pre účasť bolo potrebné zakúpiť si základný lístok v hodnote 12 eur.

Viac k témam: Festival
Zdroj: Webnoviny.sk – V španielskom meste Buňol sa do La Tomatina zapojilo 20-tisíc nadšencov, počas bitky spotrebovali 130 ton paradajok (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií