Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

V Trnave nachytali policajti ďalších opitých vodičov, jeden dokonca nabúral

Prvý opitý vodič nafúkal takmer 2,3 promile, druhý, ktorý aj nabúral a po nehode ušiel, mal v dychu 1,73 promile.

27.10.2022 (Webnoviny.sk) – Policajné hliadky z okresu Trnava riešili ďalších dvoch opitých vodičov. Mladší z nich podľa trnavskej krajskej hovorkyne Zlatice Antalovej dokonca vrazil do plotu rodinného domu.

Dnes, v skorých ranných hodinách, 21-ročný vodič pravdepodobne nezvládol riadenie a pri prejazde obcou Šúrovce narazil s autom Mazda do oplotenia rodinného domu. Z miesta nehody síce utiekol, zavarskí policajti ho však rýchlo vypátrali a podrobili dychovej skúške. Mladík pri nej nafúkal 1,73 promile,“ napísala v tlačovej správe Antalová.

V stredu 26. októbra predpoludním zastavili dopravní policajti v Trnave auto Škoda Fabia, ktorej 39-ročný vodič si nezapol stretávacie svetlá a navyše zabudol aj na bezpečnostný pás.

Policajná hliadka mužovi pri kontrole namerala v dychu bezmála 2 promile alkoholu. Pri opakovanej skúške sa hodnota dokonca vyšplhala až na 2,27 promile. Policajti oboch mužov obmedzili na osobnej slobode a previezli na policajné oddelenie,“ uviedla policajná hovorkyňa.

Polícia oba prípady rieši v tzv. superrýchlom konaní, v súvislosti s prečinom ohrozenia pod vplyvom návykovej látky a v zmysle zákona môže vodičom hroziť strata slobody až na 1 rok. Až do rozhodnutia súdu budú obaja nezodpovední vodiči v cele policajného zaistenia.

Viac k témam: Alkohol za volantom, Dopravná nehoda
Zdroj: Webnoviny.sk – V Trnave nachytali policajti ďalších opitých vodičov, jeden dokonca nabúral © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií