fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

V Ústrednej vojenskej nemocnici v Prahe vypukol požiar, evakuovali pacientov aj personál

Plamene zachvátili strechu jedného z pavilónov, požiar už hasiči z veľkej časti lokalizovali, nijaké zranenia nehlásili.

Máte tip? napíšte nám mailom

27.8.2022 (Webnoviny.sk) – V českej Ústrednej vojenskej nemocnici v Prahe v sobotu ráno vypukol požiar. Pražskí hasiči k nemu vyrazili krátko po pol deviatej. Požiar zachvátil strechu jedného z pavilónov a rozšíril sa na ploche 15 krát 30 metrov, uviedli pražskí hasiči. Informuje o tom spravodajský portál TN.cz.

Zranenia nehlásili

Pri zásahu nasadili výškovú techniku. Podľa hasičov ide o požiar podkrovia oddelenia neurológie.

Nasadených je niekoľko vodných prúdov. Zasiahnutý je pavilón A5, neurológia, čiastočne ambulantná a čiastočne lôžková časť,” uviedli hasiči na mikroblogovacej sieti Twitter. Z areálu nemocnice už evakuovali pacientov aj personál. Nijaké zranenia nehlásili.

Požiar už lokalizovali

Máme pri požiari pripravené tri jednotky, inšpektora aj koordinátora. Prevoz evakuovaných ľudí sa neplánuje,” povedala hovorkyňa pražskej záchranky Jana Poštová. Pri nemocnici pomáhajú aj policajti.

Hasičom sa podarilo požiar odrezať od hlavnej budovy, ktorú uzavreli. Zvyšok nemocnice nie je ohrozený. Požiar sa už podarilo z veľkej časti lokalizovať a na mieste nie je vidieť plamene.

Viac k témam: Nemocnica, Požiar
Zdroj: Webnoviny.sk – V Ústrednej vojenskej nemocnici v Prahe vypukol požiar, evakuovali pacientov aj personál © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
V Ukrajine v noci opäť zneli náletové sirény, oznámil Zelenskyj. Výstrahy prišli po dlhom období pokoja (video)
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií