fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Vallo klame a snaží sa prekryť vlastné babráctvo, Remišovej ministerstvo vyvracia viacero tvrdení bratislavského primátora

Ministerstvo investícií sa voči klamstvám primátora Bratislavy rázne ohradilo a odmietlo byť súčasťou jeho predvolebnej kampane. 

Máte tip? napíšte nám mailom

18.10.2022 (Webnoviny.sk) – Primátor Bratislavy Matúš Vallo podľa ministerstva investícií nezmyselne osočuje vicepremiérku a ministerku Veroniku Remišovú (Za ľudí).

Čerpanie eurofondov v Bratislavskom kraji

„Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie (MIRRI) sa ohradzuje voči klamstvám primátora Bratislavy a odmieta byť zaťahované do jeho predvolebnej kampane,” uvádza rezort v tlačovej správe. Vallo podľa ministerstva v rozhovore pre Hospodárske noviny hrubo klamal v tom, že MIRRI bojuje proti Bratislave.

Ministerstvo tvrdí, že opak je pravdou. „Vicepremiérka Remišová pri rokovaniach s Európskou komisiou (EK) osobne presadila, že Bratislavský kraj (BK) vrátane Bratislavy bude môcť z eurofondov v novom programovom období použiť výrazne vyššiu sumu, ako pôvodne navrhovala EK,” konštatuje MIRRI s tým, že pôvodná alokácia pre BK z Európskeho fondu regionálneho rozvoja bola na úrovni necelých 20 miliónov eur.

Remišová podľa neho po viacerých osobných stretnutiach s eurokomisárkou Elisou Ferreirou dosiahla zvýšenie alokácie pre kraj na pol miliardy eur.

Vallova podlá kampaň

Vicepremiérka tiež vyrokovala dodatočnú pomoc z nástroja REACT pre BK na obnovu a vytvorenie nových miest v škôlkach, vďaka čomu vznikne 2 000 nových miest.

Prečítajte si tiež:
Vláda chce na Slovensku viac vojakov NATO. Nie 2100, ako bolo pôvodne v pláne

„Ministerstvo spustilo prvú výzvu pre základné školy v BK a vďaka výzve v BSK vznikne vyše 4 800 nových miest pre žiakov,” dodáva MIRRI. Vallo podľa neho vedie nízku a podlú kampaň a útočí na ministerstvo s jediným zámerom – prekryť babráctvo vedenia hlavného mesta, pokiaľ ide o výstavbu električky do Petržalky.

„Primátor Vallo najprv verejne vyhlasoval, že projekt stihne včas, potom začal hovoriť o fázovaní a dohode s ministerstvom dopravy a nakoniec sa ukázalo, že naše pôvodné obavy sa naplnia a Bratislavčania sľubovanú električku v stanovenom termíne mať nebudú,” konštatuje MIRRI.

Viac k témam: Eurofondy, Komunálne a župné voľby do VÚC 2022 na Slovensku, Predvolebná kampaň
Zdroj: Webnoviny.sk – Vallo klame a snaží sa prekryť vlastné babráctvo, Remišovej ministerstvo vyvracia viacero tvrdení bratislavského primátora © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií