fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

TOTO SNÁĎ NEMYSLIA VÁŽNE: Vedci chcú naklonovať Ježiša

Máte tip? napíšte nám mailom

Ježiš Kristus by svoj druhý príchod na svet mohol zažiť vďaka vedcom, ktorí ho chcú naklonovať…

Vedci sa pokúšajú klonovať kdečo od mamutov po iné prahistorické zvery. Teraz však prišli s omnoho bizarnejším nápadom, chcú naklonovať Ježiša Krista. Výskumníci z Oxfordu tvrdia, žeby sa to mohlo podariť vďaka zbytkom DNA, ktoré po sebe Mesiáš zanechal na Turínskom plátne. Toto tvrdenie odznelo v programe s názvom Ježišovo vlákno, ktorý len pred nedávnom začala vysielať stanica History Channel.

Okrem vzoriek DNA z plátna, do ktorého bol Ježiš po smrti zabalený, by im v tomto bizáre mohol pomôcť aj objav ešte z roku 2010, kedy sa našli údajne kosti Jána Krstiteľa, ktorý bol bratrancom Božieho syna. Aj napriek tomu, že od nálezu týchto kostí ubehlo sedem rokov, dodnes nie je celkom jasné, komu patria a preto sa vedátori spoliehajú viac na Turínske plátno, v ktorom bola cirkvi bol pochovaný Spasiteľ.

Aj keby sa však vedcom podarilo k DNA z tohto slávneho plátna dostať a ak by aj skutočne patrilo Ježišovi, v súčasnosti ľudstvo nepozná možnosť ako by mohlo byť použité pri klonovaní. Každopádne objavenie Ježišovej DNA by bolo významným počinom najmä k kresťanského hľadiska. Okrem toho by sa mohol skúmať jeho “božský gén”. To, ako sa bude výskum uberať a či bude vôbec niekedy v budúcnosti možné Mesiáša naklonovať ukáže až čas.

Prečítajte si tiež:
VIDEO: Posteľ ako z Transformers ti v prípade zemetrasenia zachráni život

 

 

Zdroj: Metro

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií