fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Vedci objavili v tele nový orgán! Budú sa meniť a prepisovať všetky odborné knihy a učebnice?!

Máte tip? napíšte nám mailom

Najznámejšia lekárska učebnica Gray´s Anatomy už svoje materiály upravila, spravia tak i ostatní vydavatelia?

Novoobjavený orgán sa nachádza v tráviacom trakte a doteraz sme ho poznali len ako okružie. Je to v podstate tenká zriasená blana, pomocou ktorej všetky ostatné orgány brušnej dutiny držia na svojom mieste.

Ešte donedávna sa predpokladalo, že okružie je nejakým spôsobom roztrieštené a nachádza sa v každom z orgánov brušnej dutiny. Posledné výskumy však dokázali niečo iné. Jeden z výskumníkov, profesor Calvin Coffey vysvetlil, že teória o roztrieštení bola zavedená pred vyše 100 rokmi a je nesprávna, pretože tento orgán nie je ani zďaleka roztrieštený.

Teraz, keď už sme pochopili anatómiu a štruktúru tohto orgánu, prichádza na rad zistiť jeho funkciu. Ak pochopíme aj tú, potom môžeme odsledovať abnormálne fungovanie, čo by viedlo k indentifikácii ochorenia, vysvetlil najbližšie výskumné zameranie Coffey.

Výsledky novej štúdie boli publikované aj v odbornom časopise s názvom Lancet.

Zdroj: dailymail.co.uk

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií