fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Vereščuková vyzýva obyvateľov Donbasu na evakuáciu, inak tam ostanú bez jedla, vody či elektriny

Ukrajinská vicepremiérka a ministerka pre reintegráciu upozornila na tendenciu ruskej armády zameriavať sa na civilnú infraštruktúru.

Máte tip? napíšte nám mailom

28.7.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajinská vicepremiérka a ministerka pre reintegráciu dočasne okupovaných území Iryna Vereščuková vo štvrtok vyzvala obyvateľov Donbasu na východe Ukrajiny, aby sa evakuovali do bezpečia. Referuje o tom spravodajský web BBC.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Vereščuková varovala ľudí, že ak neodídu, kým budú môcť, riskujú, že budú odrezaní od „elektriny, vody, potravín a zdravotníckych potrieb, kúrenia a komunikácie“.

„Buďte múdri a pripravte sa na evakuáciu,“ napísala na Telegrame, pričom upozornila na tendenciu ruskej armády zameriavať sa na civilnú infraštruktúru.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Donbas, Evakuácia, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Vereščuková vyzýva obyvateľov Donbasu na evakuáciu, inak tam ostanú bez jedla, vody či elektriny © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií