fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Verte neverte: Tajomné udalosti vo vinohrade

Paranormálne javy sú veľmi záhadné a tajuplné udalosti, ktoré sa odohrávajú nielen v útrobách starých domov a opustených budov a cintorínov, ale často aj na bežných miestach. Správy o strašení alebo neuveriteľných historkách prichádzajú z našich domovov, panelákov, hotelov, kancelárskych budov. Mnohé neuveriteľné príbehy sa odohrávajú za bieleho dňa v mestách aj dedinách obyčajným ľuďom. Tieto príbehy potom kolujú v rodinách, medzi známymi či na sociálnych sieťach. Dokážete odlíšiť fakty od fikcie? Vyskúšajte si svoj úsudok v našej novej rubrike, pri ktorej sme sa inšpirovali legendárnym seriálom Verte neverte.

Nasledujúce udalosti som prežila v lete v roku 1983 vo vinohrade v malebnej dedinke neďaleko Častej. Pracovala som tu s ďalšími štyrmi ženami pričom s nami vo viniciach bolo aj dieťa jednej zo žien. Bol príjemný slnečný deň. Napoludnie sme oddychovali pri jedle uprostred viniča. Reč sa zvrtla na jedného známeho, ktorý sa pred nedávnom obesil. Ako to už chodí, klebetili sme a rozprávali sme sa aj o jeho manželke a problémoch v rodine.

Zdroj: theruggedmale.com

Zrazu sa strhol veľmi silný vietor a vinohradom začali lietať haluziny, lístie a šípy. Na priľahlej lúke stáli dva veľké sudy naplnené vodou a nádoby s prostriedkom, určeným na postrek viniča. Nárazy vetra sudy aj s nádobami prevrátil a kotúľal dolu brehom. Všetky sme sa poriadne zľakli a s úžasom sledovali tento naozaj zvláštny a nečakaný zvrat počasia. Tak ako rýchlo fúkať začalo, tak zrazu aj prestalo. Na vôkol zavládol pokoj.

Poobede prišiel vinohradník od susedov postriekať vinicu. Ešte stále preľaknuté sme mu porozprávali náš zážitok. Že zo sudov sa vyliala voda a tiež, že neostala ani kvapka postreku. Na naše veľké prekvapenie nás vinohradník zavolal k nádobám. Tie stáli na pôvodnom mieste naplnené až po vrch pôvodným obsahom. Dodnes nevieme, čo sa v skutočnosti na svahu v ten zvláštny deň vlastne odohralo.

To, či je tento príbeh pravdivý alebo sme si ho vymysleli, sa dozviete na ďalšej strane.

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií