fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Verte neverte: Tajomné udalosti vo vinohrade

Máte tip? napíšte nám mailom

Paranormálne javy sú veľmi záhadné a tajuplné udalosti, ktoré sa odohrávajú nielen v útrobách starých domov a opustených budov a cintorínov, ale často aj na bežných miestach. Správy o strašení alebo neuveriteľných historkách prichádzajú z našich domovov, panelákov, hotelov, kancelárskych budov. Mnohé neuveriteľné príbehy sa odohrávajú za bieleho dňa v mestách aj dedinách obyčajným ľuďom. Tieto príbehy potom kolujú v rodinách, medzi známymi či na sociálnych sieťach. Dokážete odlíšiť fakty od fikcie? Vyskúšajte si svoj úsudok v našej novej rubrike, pri ktorej sme sa inšpirovali legendárnym seriálom Verte neverte.

Nasledujúce udalosti som prežila v lete v roku 1983 vo vinohrade v malebnej dedinke neďaleko Častej. Pracovala som tu s ďalšími štyrmi ženami pričom s nami vo viniciach bolo aj dieťa jednej zo žien. Bol príjemný slnečný deň. Napoludnie sme oddychovali pri jedle uprostred viniča. Reč sa zvrtla na jedného známeho, ktorý sa pred nedávnom obesil. Ako to už chodí, klebetili sme a rozprávali sme sa aj o jeho manželke a problémoch v rodine.

Zdroj: theruggedmale.com

Zrazu sa strhol veľmi silný vietor a vinohradom začali lietať haluziny, lístie a šípy. Na priľahlej lúke stáli dva veľké sudy naplnené vodou a nádoby s prostriedkom, určeným na postrek viniča. Nárazy vetra sudy aj s nádobami prevrátil a kotúľal dolu brehom. Všetky sme sa poriadne zľakli a s úžasom sledovali tento naozaj zvláštny a nečakaný zvrat počasia. Tak ako rýchlo fúkať začalo, tak zrazu aj prestalo. Na vôkol zavládol pokoj.

Prečítajte si tiež:
Speváčka Christina Aguilera sa rozhodla ukázať bez make-upu! Ako vyzerá nenalíčená?

Poobede prišiel vinohradník od susedov postriekať vinicu. Ešte stále preľaknuté sme mu porozprávali náš zážitok. Že zo sudov sa vyliala voda a tiež, že neostala ani kvapka postreku. Na naše veľké prekvapenie nás vinohradník zavolal k nádobám. Tie stáli na pôvodnom mieste naplnené až po vrch pôvodným obsahom. Dodnes nevieme, čo sa v skutočnosti na svahu v ten zvláštny deň vlastne odohralo.

To, či je tento príbeh pravdivý alebo sme si ho vymysleli, sa dozviete na ďalšej strane.

Stal sa tento prapodivný príbeh? Sú udalosti z vinohradu skutočnosťou alebo ide len o prázdne slová do vetra?

Tento príbeh sa naozaj na Slovensku v dedinke pri Čadci odohral. Pozmenili sme niektoré údaje, ale podstata príbehu zostala rovnaká. Udalosti o stretnutí piatich žien s tajomnom boli publikované v roku 1993 v časopise Život.

Zažili ste aj vy niečo tajuplné? Zaujímajú nás témy ako duchovia, UFO, nevysvetliteľné náhody, klinická smrť, dvojníci, zvláštne prírodné javy, záchrana života za zvláštnych okolností a podobne. Svoje príhody nám posielajte na e-mailovú adresu redakcia@klocher.sk alebo do správ na fanúšikovskej stránke na Facebooku. Ďakujeme.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií