fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Vieme, ako bude vyzerať nová centrála Apple! Pripomína fakt zaujímavý objekt!

Máte tip? napíšte nám mailom

Musíme uznať, že architektúra budov sa v poslednom období poriadne vyšvihla. Obrovské megaprojekty svojím vzhľadom prilákajú ročne milióny ľudí, ale aj pozornosť okolitého sveta. Výnimkou nie je ani nová centrála spoločnosti Apple.

Obrovská stavba bola ešte len pred pár mesiacmi budova v základoch a nikto nevedel, čo nakoniec z tohto projektu vznikne. No posledné zábery, ktoré boli nakrútené dronom, dokazujú, že nové sídlo spoločnosti, ktorá práve je na vrchole svojej slávy, bude naozaj veľkolepá. Vyzerá ako obrovské UFO a na záberoch môžeme spozorovať, že alternatívne zdroje energie už niesu v Kalifornií “španielskou dedinou”. Taktiež môžeme vidieť veľkú, zrejme prezenčnú halu.

Apple myslí aj na životné prostredie. Vzhľadom k tomu že pri výstavbe budovy už vzniklo obrovské množstvo odpadu, chce po výstavbe vysadiť viac ako 7000 stromov (300 druhov), čo znamená, že zamestnanci sa môžu tešiť na viac ako 80% zelených plôch. Celkom pekné gesto zo strany spoločnosti k životnému prostrediu.

Cena stavby sa odhaduje na 5 miliárd amerických dolárov a ukončenie stavby sa odhaduje na zimu tohto roku alebo jar 2017. Myslím, že mi dáte za pravdu, ak poviem, že spoločnosť si dala skutočne zaležať na kráse tohto architektonického skvostu.

Prečítajte si tiež:
Neuveriteľné! Plavkyňu diskvalifikovali kvôli malým plavkám

Zdroj: macrumors.com

Foto: businessinsider.com

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií