fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Viete, na čo slúži pripnutý kúsok látky pri oblečení? Zabudnite, že na šitie záplat, dôvod je oveľa lepší

Máte tip? napíšte nám mailom

Pri kúpe nového oblečenia sa častokrát stáva, že ako bonus dostanete aj pripnutý kúsok látky a náhradné gombíky. Viete, prečo tomu tak je?

V prípade gombíkov je zámer jasný – použijete ich vtedy, keď stratíte niektorí z terajších gombíkov. Pri kúsku látky sa ale väčšina mýli. Viacerí by ju totiž použili na zašitie záplaty v prípade roztrhnutia alebo na prešitie látky v prípade špiny, ktorá nejde vyčistiť.

V skutočnosti slúži táto látka na testovanie rôznych pracích prostriedkov a chemikálií, aby ste videli, ako sa bude správať vaše oblečenie v kombinácií s práškom. Takže, keď si kúpite nový kúsok do vášho šatníka, predtým ako ho dáte prať, vyskúšajte svoj prací prostriedok na tomto malom kúsku látky. Vďaka tomu predídete rôznym nepríjemným situáciám, ktoré by mohli viesť v znehodnoteniu vášho oblečenia.

kusok-latky

Skvelý trik, čo poviete? Vedeli ste o tom? Sharujte, aby sa o tom dozvedeli aj vaši známi.

Zdroj: brightside.me

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií