fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Vláda nerieši problémy Slovákov, ktorí sa ocitli na pokraji chudoby. Blížia sa kritické časy

Kabinet podľa predstaviteľov strany Hlas-SD nekoná a venuje sa len medzinárodným témam.

Máte tip? napíšte nám mailom

13.4.2022 (Webnoviny.sk) – Strana Hlas – sociálna demokracia podporuje občianske protesty a vyzýva vládu, aby začala konať. Kabinet podľa predstaviteľov strany nekoná a venuje sa len medzinárodným témam.

Po veľkonočných sviatkoch chce strana predstaviť balík sociálnych opatrení na pomoc ohrozeným sociálnym skupinám. Informovala o tom hovorkyňa strany Patrícia Medveď Macíková.

„Stredajšie verejné vystúpenie občianskych združení a predstaviteľov odborov potvrdzuje smutnú skutočnosť, že niet na Slovensku spoločenskej a profesnej skupiny, ktorú by táto vláda neoklamala alebo neignorovala. Hlas – sociálna demokracia dlhodobo vyzýva vládu, aby predstavila lex Slovensko, sociálny plán ako pomôcť rodinám, dôchodcom, zamestnancom či rôznym profesným skupinám prežiť kritické postpandemické časy spojené s vojnovým konfliktom. Blížia sa kritické časy, keď rast inflácie, cien potravín a energií bude neúnosný a mnoho ľudí sa prepadne na hranicu biedy,” informovala Medveď Macíková.

Od premiéra Eduarda Hegera (OĽaNO) predstavitelia strany očakávajú, že vypočuje volanie po dialógu a zvolá v krátkom čase okrúhly stôl s profesijnými združeniami a odbormi, kde bude vytvorený priestor na dohodu a zároveň z neho vzídu konkrétne návrhy, ako zastabilizovať kritickú situáciu v štáte.

Prečítajte si tiež:
V prvom štvrťroku AURES Holdings predal v sieti AAA AUTO najviac áut za 30 rokov

Viac k témam: Chudoba, Ekonomické dopady koronavírusu, rusko-ukrajinský konflikt, Sociálny balíček, Zdražovanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Vláda nerieši problémy Slovákov, ktorí sa ocitli na pokraji chudoby. Blížia sa kritické časy © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií