fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Vláda nezvládla migračnú krízu a dostala Slovensko mimo schengen, tvrdí KDH

Slovensko nesmie znášať bremeno nezvládnutej migrácie do Európskej únie, keď pri ochrane vonkajšej schengenskej hranice zlyháva predovšetkým Maďarsko, tvrdí predseda hnutia Majerský.

Máte tip? napíšte nám mailom

8.11.2022 (Webnoviny.sk) – Vláda svojou nečinnosťou priviedla Slovensko mimo schengenské hranice, keď kontroly na hraniciach zaviedli voči Slovensku Rakúsko aj Česká republika a situácia sa nezlepšuje. Konštatuje to v reakcii na aktuálnu migračnú krízu a situáciu na hraniciach v tlačovej správe Kresťanskodemokratické hnutie (KDH).

Zlyháva predovšetkým Maďarsko

Je nemysliteľné, aby Slovensko znášalo bremeno nezvládnutej migrácie do Európskej únie, keď pri ochrane vonkajšej schengenskej hranice zlyháva predovšetkým Maďarsko. Slovensko svoju hranicu s Ukrajinou stráži kvalitnejšie,“ upozorňuje predseda KDH Milan Majerský. Slovensko podľa jeho slov musí okamžite konať, keďže nečinnosť spôsobuje krajine diplomatické a hospodárske škody.

Problém s migráciou treba vyriešiť

Navyše občania niektorých miest západného i stredného Slovenska majú prirodzený strach a obavy z množstva cudzích ľudí, ktorí sa pohybujú v ich blízkosti. Hoci Slovensko Maďarsku pomáha v strážení hranice so Srbskom, kam sme vyslali 40 policajtov, problém s migráciou zostáva naďalej aktuálny a treba ho riešiť,” dopĺňa Majerský.

Ak to nejde inak, treba pristúpiť ku kontrolám na hraniciach s Maďarskom. Minister vnútra a vláda nesú zodpovednosť v prvom rade za slovenských občanov a v ich záujme musia prijať efektívne opatrenia,“ uzatvára Majerský.

Prečítajte si tiež:
Obvinený Fico prišiel na NAKA, ale odmietol vypovedať (video+foto)

Fotogaléria: Milan Majerský

Rakúsko a Česko koncom septembra zaviedli kontrolu hraníc so Slovenskom pre zvýšený prílev nelegálnych migrantov. Na Slovensko väčšina týchto migrantov prichádza z Maďarska napriek tomu, že v roku 2015 Maďarsko postavilo plot na maďarsko-srbskej hranici.

Viac k témam: migračná kríza, Migračná politika
Zdroj: Webnoviny.sk – Vláda nezvládla migračnú krízu a dostala Slovensko mimo schengen, tvrdí KDH © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií