fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Voľba generálneho riaditeľa RTVS má byť podľa Milanovej verejná, na jeho výber sa zriadila špeciálna komisia

Kultúrny výbor v utorok zriadil dočasný poradný orgán výboru na konzultovanie otázok pre voľbu šéfa RTVS.

Máte tip? napíšte nám mailom

26.4.2022 (Webnoviny.sk) – Voľba nového generálneho riaditeľa Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS) bude verejná, za účasti nezávislej komisie. Uviedla ministerka kultúry SR Natália Milanová (OĽaNO) s tým, že sa im podarila politická dohoda. Zároveň podotkla, že v utorok sa začal proces voľby šéfa RTVS. Jej stanovisko poskytla hovorkyňa ministerstva kultúry Zuzana Viciaňová.

Výbor Národnej rady SR (NR SR) pre kultúru a médiá v utorok na svojej schôdzi zriadil komisiu pre voľbu generálneho riaditeľa RTVS. Jej predsedom bude predseda výboru Kristián Čekovský (OĽaNO). Pôjde o dočasný poradný orgán výboru na konzultovanie otázok a na prípravu podkladov a stanovísk k veciam v rámci pôsobnosti výboru pre šéfa RTVS.

Komisia má mať 15 členov a patriť by medzi nich mali aj zástupcovia mimovládnych organizácií so zameraním na transparentnosť a médiá, predstavitelia štátnej správy so zameraním na hybridné hrozby a boj s dezinformáciami aj osoby zo zahraničných médií.

„Od začiatku som trvala na tom, aby voľba bola transparentnejšia ako za predchádzajúcej vlády. Zaviazali sme sa k transparentnosti a odbornosti a teraz tieto záväzky plníme,“ konštatovala Milanová. Funkčné obdobie súčasného riaditeľa RTVS Jaroslava Rezníka sa končí v auguste.

Prečítajte si tiež:
Ministerstvá a štátne inštitúcie podceňujú vyšetrovanie korupcie na úradoch, mnohí zamestnanci ani netušia ako takéto konanie nahlásiť

Zdroj: Webnoviny.sk – Voľba generálneho riaditeľa RTVS má byť podľa Milanovej verejná, na jeho výber sa zriadila špeciálna komisia © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií