Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Voľby by vyhral Hlas pred Smerom. Kto by sa ešte dostal do parlamentu?

Stranu Hlas – sociálna demokracia by volilo 19,2 percenta respondentov.

23.8.2022 (Webnoviny.sk) – Ak by sa parlamentné voľby konali počas najbližšieho víkendu, vyhrala by ich strana Hlas – sociálna demokracia, ktorú by volilo 19,2 percenta respondentov.

Vyplýva to z prieskumu verejnej mienky agentúry Ako pre televíziu Joj, ktorý sa na vzorke tisíc respondentov konal v dňoch 15. až 18. augusta.

V parlamente aj KDH a progresívci

Na druhom mieste by sa ocitla strana Smer – sociálna demokracia, ktorú by volilo 14,9 percenta opýtaných, tretia by skončila strana Sloboda a Solidarita, ktorú by volilo 13,1 percenta respondentov.

Cez brány parlamentu by sa dostalo aj Progresívne Slovensko so ziskom 9,9 percenta, hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti so ziskom 8,4 percenta a Kresťanskodemokratické hnutie so ziskom 6,9 percenta.

Národniari nad štyrmi percentami

Päťpercentné kvórum potrebné na zasadnutie do Národnej rady SR by so ziskom 6,6 percenta prekročilo hnutie Sme rodina a s podporou 5,3 percenta aj hnutie Republika.

Slovenská národná strana by získala 4,1 percenta, Aliancia 2,5 percenta, Za ľudí a Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko zhodne 2,1 percenta.

Z prieskumu tiež vyplýva, že 60,5 percenta opýtaných nevie, koho by išli voliť, 21,8 percenta nevie, koho by volili, 14,6 percenta by k voľbám nešlo a 3,1 percenta opýtaných nechcelo odpovedať.

Viac k témam: Parlamentné voľby, Prieskum, Voličské preferencie
Zdroj: Webnoviny.sk – Voľby by vyhral Hlas pred Smerom. Kto by sa ešte dostal do parlamentu? © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií