fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Von der Leyenová diskutovala s pápežom o ukončení vojny na Ukrajine. Do Európy sa musí vrátiť mier, vyhlásila

Rozhovory sa týkali ukončenia devastačnej vojny u našich susedov. Osobitnú pozornosť venovali humanitárnym aspektom a hroziacej potravinovej kríze.

Máte tip? napíšte nám mailom

10.6.2022 (Webnoviny.sk) – Predsedníčka Európskej komisie (EK) Ursula von der Leyenová sa stretla s pápežom Františkom, aby diskutovali o snahe o ukončenie vojny na Ukrajine a zmiernenie globálnej potravinovej krízy, ktorú vojna zostrila.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Na mikroblogovacej sieti Twitter po piatkovej 20-minútovej schôdzke Von der Leyenová napísala: „Stojíme pri tých, ktorí trpia pre ničenie na Ukrajine. Táto vojna sa musí skončiť, do Európy sa musí vrátiť mier”.

Šéfka EK sa stretla aj so štátnym sekretárom Vatikánu kardinálom Pietrom Parolinom a vatikánskym ministrom zahraničných vecí arcibiskupom Paulom Gallagherom, ktorý sa nedávno vrátil z Ukrajiny.

Vatikán uviedol, že rozhovory sa sústredili na „spoločný záväzok pracovať na ukončení vojny na Ukrajine a osobitnú pozornosť venovali humanitárnym aspektom a dôsledkom pokračovania vojny na dodávky potravín”.

Viac k témam: Mierová dohoda, potravinová kríza, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Von der Leyenová diskutovala s pápežom o ukončení vojny na Ukrajine. Do Európy sa musí vrátiť mier, vyhlásila © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií