fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Von der Leyenová verí, že EÚ schváli nový balík sankcií voči Rusku. Ideme dobrým smerom, vyhlásila

Nový balík opatrení zatiaľ odmieta najmä maďarský premiér Viktor Orbán, ktorý nesúhlasí so zákazom dovozu ruskej ropy.

Máte tip? napíšte nám mailom

6.5.2022 (Webnoviny.sk) – Predsedníčka Európskej komisie (EK) Ursula von der Leyenová verí, že Európska únia schváli nový balík sankcií voči Rusku.

“Som presvedčená, že schvaľovanie tohto balíka bude úspešné. Ak to potrvá o deň dlhšie, tak to potrvá o deň dlhšie, ale ideme dobrým smerom,” povedala v piatok šéfka EK. Informuje o tom portál news.sky.com.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Von der Leyenová sa takto vyjadrila po tom, ako maďarský premiér vyhlásil, že nové opatrenia odmieta. Viktor Orbán povedal, že terajší návrh Európskej komisie na zákaz dovozu ruskej ropy by znamenal zhodenie „atómovej bomby“ na maďarskú ekonomiku. Dodal, že Maďarsko je pripravené rokovať, ak uvidí nový návrh, ktorý bude vyhovovať záujmom jeho krajiny.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Ropa, rusko-ukrajinský konflikt, Sankcie proti Rusku, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Von der Leyenová verí, že EÚ schváli nový balík sankcií voči Rusku. Ideme dobrým smerom, vyhlásila © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií