fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Vyšetrovateľ podal návrh na obžalobu Dobroslava Trnku

Máte tip? napíšte nám mailom

Vyšetrovateľ národnej kriminálnej agentúry skončil vyšetrovanie zločinu zneužívania právomoci verejného činiteľa, z ktorého obvinil JUDr. Dobroslava Trnku.

“Obvinený mal tento zločin spáchať ako verejný činiteľ zneužitím svojej právomoci a to závažnejším spôsobom konania a po dlhšiu dobu. Od osoby Mariana Kočnera mal prevziať zvukovú nahrávku obsahujúcu rozhovory osôb z podnikateľského prostredia, politikov a predstaviteľov štátnych orgánov,” informuje polícia.

Z rozhovorov na nahrávke mali pritom vyplývať podozrenia zo spáchania viacerých trestných činov, najmä korupčného charakteru. Nahrávku mal ukrývať na viacerých miestach, namiesto toho, aby ju odovzdal orgánom činným v trestnom konaní.

Podľa záverov vyšetrovateľa si tak nemal splniť povinnosť vyplývajúcu mu zo zákona. Konkrétne stíhať všetky trestné činy, o ktorých sa dozvedel. Na úrad špeciálnej prokuratúry preto podal návrh na podanie obžaloby na obvineného.

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií