fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Vyšetrovateľ podal návrh na obžalobu Dobroslava Trnku

Máte tip? napíšte nám mailom

Vyšetrovateľ národnej kriminálnej agentúry skončil vyšetrovanie zločinu zneužívania právomoci verejného činiteľa, z ktorého obvinil JUDr. Dobroslava Trnku.

“Obvinený mal tento zločin spáchať ako verejný činiteľ zneužitím svojej právomoci a to závažnejším spôsobom konania a po dlhšiu dobu. Od osoby Mariana Kočnera mal prevziať zvukovú nahrávku obsahujúcu rozhovory osôb z podnikateľského prostredia, politikov a predstaviteľov štátnych orgánov,” informuje polícia.

Z rozhovorov na nahrávke mali pritom vyplývať podozrenia zo spáchania viacerých trestných činov, najmä korupčného charakteru. Nahrávku mal ukrývať na viacerých miestach, namiesto toho, aby ju odovzdal orgánom činným v trestnom konaní.

Podľa záverov vyšetrovateľa si tak nemal splniť povinnosť vyplývajúcu mu zo zákona. Konkrétne stíhať všetky trestné činy, o ktorých sa dozvedel. Na úrad špeciálnej prokuratúry preto podal návrh na podanie obžaloby na obvineného.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií