fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Z NULY HRDINOM: Títo slávni ľudia začali od ničoho, teraz ich pozná celý svet

Máte tip? napíšte nám mailom

Veru, znie to ako námet pre film. V skutočnosti to však vôbec nie je taká rarita. Mnoho slávnych osobností sa narodilo do chudobných rodín a cestu k životu, aký vedú teraz, si museli vydupať. A ich príbeh možno prirovnať k snímke Z nuly hrdinom.

 

9. Ed Sheeran

View this post on Instagram

Madrid ! 📸 @zakarywalters #dividetour

A post shared by Ed Sheeran (@teddysphotos) on

Sympatického ryšavého týpka s gitarou a úžasným hlasom si získal celý svet. No nie vždy to tak bolo. Ed prišiel z Veľkej Británie do Spojených štátov úplne bez peňazí s vidinou úspechu. Keď raz koncertoval v malom bare, mal obrovské šťastie – začul ho totiž Jamie Foxx a bol ním úplne ohromený. V jednom videu dokonca spomína, že ho nechal spať na svojom gauči 6 týždňov pred tým, než sa stal slávnym.

8. Sarah Jessica Parker

…alebo skôr nezabudnuteľná Carrie Bradshaw? Herečku síce preslávila rola v ikonickom seriáli Sex v meste, no o ďalšie úlohy v romantických filmoch nemala núdzu. Vo väčšine predstavovala emancipované ženy so zmyslom pre humor. (A tu sa objavila aj v reklame na pivko! Sen každého – chlapa aj ženy.)

No jej detstvo také romantické a ružové nebolo. Vyrastala s rodinou v meste Nelsonville v Ohiu a vyjadrila sa, že len málokedy slávili napríklad narodeniny či Vianoce. Pamätá si aj obdobie bez elektriny či telefónu, kedy si nemohli dovoliť zaplatiť účty.

7. Arnold Schwarzenegger

Tiež ho všetci poznáme. Najlepší filmový akčný hrdina, guvernér Kalifornie aj kulturista, ktorý 7-krát získal titul Mr. Olympia. Aj on to mal zo začiatku ťažké. Narodil sa v roku 1947 v Rakúsku do chudobnej rodiny. Nemali ani ústredné kúrenie, ani telefón, elektrina či koberce. Vodu nosili zo studne vzdialenej asi 150 metrov, píšu na treningy.eu.

https://www.instagram.com/p/BzFQZCJDoE2/

A aha, čo z neho vyrástlo! Najznámejší kulturista sveta, ktorý prerazil aj vo filmovom svete.

6. Howard Schultz

Aj keď je generálnym riaditeľom obrovskej siete Starbucks, na svoje korene nikdy nezabudol. Vyrastal na sídlisku pre chudobných, vôbec neoplýval bohatstvom, no zato oplýval túžbou spraviť v živote niečo zmysluplné.

Získal štipendium na Michiganskej univerzite a po škole začal pracovať pre firmu Xarox. Rozhodol sa kúpiť kávový reťazec Starbucks, ktorý mal v tom čase 60 obchodov. Generálnym riaditeľom sa stal v roku 1987, počet pobočiek rozšíril na 16.000 na celom svete.

https://www.instagram.com/p/By-Qs_0jaWL/

Mimochodom, ten ikonický plastový pohárik bude čoskoro minulosťou – Starbucks sa rozhodol prejsť na ekologickejší variant.

5. Oprah Winfrey

Jedna z najvplyvnejších žien na svete, celosvetový fenomén. Oprah je známa americká moderátorka, herečka aj vydavateľka časopisu. Šokovala napríklad aj tým, že tristo divákov svojej talk show zobrala zadarmo na 8-dňový zájazd do Austrálie. Šialené.

View this post on Instagram

Oprah Winfrey, the definition of rags-to-riches. At an estimated $3 billion net worth, Winfrey is a medial mogul. Her traumatic childhood was filled with poverty and struggles. Winfrey wore potato sacks because clothing did not fit into her families budget. She endured years of physical and sexual abuse and at the age of 9 she was raped by her 19-year-old- cousin. At the age of 14 Winfrey moved in with her father and this is where her career set forth. Winfrey was extremely intelligent and received a full scholarship to Tennessee State University, however, she left college early at the age of 19 to pursue a career in the media industry. Oprah Winfrey became the first black female news anchor before the age of 20 and the host of the successful “Oprah Winfrey Show”. Winfrey now flies her own $42 million jet and owns a $52 million estate in Montecito, California. Circumstances do not define you, how you deal with them does! @oprah

A post shared by Woman Up (@w0man_up) on

No nie vždy mala peniaze “na rozhadzovanie”. Aj ona sa narodila do chudobnej rodiny v Mississippi, no podarilo sa jej získať štipendium na Štátnej univerzite v Tennessee a stala sa prvou afroamerickou televíznou spravodajkyňou v krajine. V súčasnosti ju považujú za najbohatšiu Afroameričanku 20. storočia a najväčšiu filantropku všetkých čias.

4. Shahid Khan

Keď prišiel z Pakistanu do Spojených štátov, jeho začiatky boli veľmi pokorné. Popri tom, ako študoval na Univerzite v Illinois, privyrábal si umývaním riadu. V súčasnosti vlastní Flex-n-Gate, jednu z najväčších súkromných spoločností v Spojených štátoch, tím NFL (National Football League) Jacksonville Jaguars, ako aj tím Fullham anglickej Premiere Ligue.

Forbes ho zaradil na 217. miesto najbohatších Američanov.

3. Do Won Chang

Keď Do Won Chang a jeho žena Jin Sook prišli do USA z Južnej Kórey v roku 1981, všemožne sa snažil, aby sa postaral o svoju manželku a aby sa mali dobre. A tak mal naraz tri roboty – pracoval na vrátnici, v kaviarni a aj na čerpacej stanici.

Manželom sa podarilo ušetriť peniaze, ktoré v roku 1984 použili na spustenie ich prvého malého obchodu s oblečením , ktorý nazvali Forever 21. Dnes je tento reťazec roztrúsený po celom svete a radi v ňom nakupujú štýlové vecičky muži aj ženy. Ťažké časy sú pre Kórejcov zažehnané.

Do Wong Chang.Chang y su esposa no siempre tuvieron la privilegiada posición que tienen ahora. Después de mudarse a…

Zveřejnil(a) Mixariable dne Čtvrtek 28. února 2019

2. Larry Ellison

Larry sa narodil v Brooklyne v roku 1944 slobodnej matke. Keď mal 9 mesiacov, prekonal zápal pľúc. Po tejto udalosti ho jeho mama poslala do Chicaga svojej tetea strýkovi, ktorí si ho adoptovali a vychovávali. Univerzitu v Illinois nedokončil, lebo jeho adoptívna matka zomrela a on nespravil skúšky. Následne jeden semester študovala na Univerzite v Chicagu, potom sa zbalil a odišiel do Kalifornie.

Vystriedal niekoľko prác, kde využil svoje programátorské schopnosti. V roku 1977 založil Software Development Labs a získal kontrakt na vybudovanie systému na správu databáz, ktorý nazval Oracle – pre CIA. Následne Larry premenoval svoju spoločnosť podľa jeho top produktu: a tak sa zrodil slávny gigant Oracle.

1. Steve Jobs

Asi najznámejší prípad toho, ako sa z chudobného človeka, ktorý v živote nemá nalinkovaný úspech, stal niekto svetoznámy. Narodil sa vysokoškoláčke a sýrskemu študentovi politológie, no veľmi skoro ho dali na adopciu – zobrali si ho  Paul a Clara Jobsovci. Na vysokú školu sa vykašľal už po prvom semestri, no prednášky, ktoré ho zaujímali, navštevoval ešte rok a pol. Spával u kamošov na zemi, privyrábal si vracaním fľašiek od Coly. Jedlo dostával zadarmo od hnutia Hare Krišna.

Nejaký čas pracoval ako technik pre firmu Atari, až kým si neuvedomil, že chce založiť spoločnosť Apple. A tak sa aj stalo.

Zdroj: trendingstock.today

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií