Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Z verejnoprávnej RTVS odchádza ďalších 12 ľudí, prezident je znepokojený

„Novému generálnemu riaditeľovi a jeho manažmentu sa darí ničiť našu prácu a rozbíjať tím spravodajstva RTVS,“ zaznievajú silné slová vo videu, ktoré včera zverejnili na sociálnej sieti odchádzajúci redaktori.

Situácia v RTVS je každým dňom horšia, včera podalo výpoveď dvanásť novinárov. Informovali o tom Spravodajské odbory RTVS, založené len prednedávnom Kovačič Hanzelovou – jednou z odchádzajúcich redaktoriek. Pre Denník N hovorí, že aj keď kríza verejne prepukla po tom, čo napísali otvorený list, v ktorom kritizujú vedenie inštitúcie, interne sa začala prejavovať už v januári. Vyhlásenie o odchode spravili dvanásti prostredníctvom tohto videa:

Náš boj v RTVS sa nateraz končí

Dnes, 31. mája 2018, sme sa dvanásti rozhodli podať výpovede. RTVS sme mali, máme a budeme mať radi. Naše rozhodnutie sa nerodilo ľahko. Máme deti, hypotéky aj záväzky, ale hlavne – máme túto prácu veľmi radi. Nedokážeme ju však za týchto okolností v RTVS robiť rovnako svedomito ako doteraz. Čaká nás dvojmesačná výpovedná lehota. Ak sa generálny riaditeľ Jaroslav Rezník rozhodne odvolať manažment spravodajstva, sme ochotní sa dohodnúť na stiahnutí výpovedí. Ďakujeme Vám za podporu.

Zveřejnil(a) Spravodajské odbory RTVS dne Čtvrtek 31. května 2018

Pavol Kalinský, Filip Minich, Alexandra Minich, Tomáš Mrva, Katarína Jánošíková, Zuzana Kovačič Hanzelová, Katarína Kozinková, Peter Valovič, Simona Blehová, Ivana Lövingerová, Lucia Osvaldová a Daniela Hajčáková tak nasledujú kolegov Janu Maťkovú, Nikolu Bajánovú, Jozefa Mateja, Tibora Búzu a Oľgu Bakovú.

Nespokojnosť s vedením telerozhlasu pod taktovkou generálneho riaditeľa Jaroslava Rezníka trvá už dlho a stále sa stupňuje. Znepokojuje to aj prezidenta Andreja Kisku, podľa TASR telefonoval s ministerkou kultúry Ľubicou Laššákovou (Smer-SD), ktorá sa má dnes (piatok 1.6.) stretnúť s Rezníkom. Toho na poste generálneho riaditeľa RTVS presadzovali poslanci SNS a Smeru. Prezident zdôrazňuje, že „verejnoprávna inštitúcia nepatrí ani jej riaditeľovi, ani strane, ktorá ho tam dosadila.“

Video sa končí slovami: Náš príbeh sa tu nateraz končí. Ako bude pokračovať príbeh RTVS?“ Slová zdôraznili aj graficky, z dvojbodky v logu RTVS ostala bodka.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií