fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Zapojte sa aj vy do medzinárodnej iniciatívy: Ďakujeme zdravotníkom

Máte tip? napíšte nám mailom

Slovensko sa pridá k medzinárodnej iniciatíve Ďakujeme zdravotníkom. Počas piatka sa ako symbol poďakovania zdravotníckemu personálu rozsvietia vestibuly nemocníc v Bratislave a budovu Štátnej vedeckej knižnice v Košiciach.  Informovala o tom za tím Ďakujeme zdravotníkom SK Jan Melikant a za Univerzitnú nemocnicu Bratislava (UNB) jej hovorkyňa Eva Kliská.

Melikant priblížil, že cieľom iniciatívy je vytvoriť celosvetové hnutie solidarity prostredníctvom poďakovania tým, ktorí spoločnosť chránia v prvej línii. Jej ambíciou je získať jeden milión poďakovaní a odovzdať ich desiatim miliónom zdravotníkom po celom svete.

Pripojte sa aj vy

Poďakovania pridávajú ľudia na webovú stránku  vo forme textu, videa, fotografií a malieb. Poďakovania sú následne zobrazované v nemocniciach a prostredníctvom organizácií ako

Slovenská lekárska komora alebo Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek.
Som veľmi rada, že aj UNB je súčasťou tohto celosvetového projektu, prostredníctvom ktorého sa odovzdávajú poďakovania našim zdravotníkom. Od začiatku vypuknutia pandémie cítime obrovskú podporu, ktorú nám ľudia denne prejavujú, a predovšetkým sa i naďalej správajú veľmi zodpovedne a aj takto pomáhajú zdravotníkom na celom Slovensku,“ uviedla riaditeľka UNB Renáta Vandriaková.

Prečítajte si tiež:
Holanďania vykupovali marihuanu: Zásobujú sa pred zatvorením podnikov

V piatok od 15.00 do 19.30 h budú vyzbierané poďakovania zobrazené formou hologramov v UNB na bratislavských Kramároch a v Ružinove. V oboch nemocniciach sú červené zóny, kde liečia pacientov s ochorením COVID-19. Poďakovania budú premietané aj na budove Vedeckej knižnice na Hlavnej ulici v Košiciach. Živý prenos projekcie v Košiciach, ako aj projekcií v bratislavských nemocniciach bude odvysielaný na sociálnej sieti iniciatívy.

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií