fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Zástupca šéfa NATO blahoželá k výhre Ukrajiny v Eurovízii, Putin dostal jasný odkaz

Mircea Geoana uviedol, že úspech skupiny Kalush Orchestra ukázal obrovskú podporu verejnosti ukrajinskej statočnosti počas ruskej invázie.

Máte tip? napíšte nám mailom

15.5.2022 (Webnoviny.sk) – Zástupca generálneho tajomníka NATO Mircea Geoana zagratuloval Kyjivu k tomu, že ukrajinská skupina Kalush Orchestra zvíťazila v tohtoročnej súťaži Eurovízia s piesňou Stefania, ktorá sa stala hymnou Ukrajincov počas ruskej invázie.

Geoana povedal, že pieseň je krásna a jej úspech ukázal obrovskú podporu verejnosti ukrajinskej statočnosti. Informuje o tom portál bbc.com.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Takže odkaz, ktorý chceme poslať pánovi Putinovi je, že začali najbrutálnejšiu a najviac cynickú vojnu od druhej svetovej vojny,” dodal Geoana.

Konštatoval pritom, že ruský líder je pravdepodobne „úprimne prekvapený hrdinstvom ukrajinského ľudu a jednotou politického Západu”.Takže hovorím, že sme jednotní. Sme silní, pokračujeme v pomoci Ukrajine zvíťaziť v tejto vojne,” uzavrel Geoana.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Eurovízia, Kalush Orchestra, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Zástupca šéfa NATO blahoželá k výhre Ukrajiny v Eurovízii, Putin dostal jasný odkaz © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií