fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Zelenskyj: Budeme bojovať a neustúpime, kým Rusko nezačne seriózne hľadať mier (video)

Kremeľ nedávno vyhlásil, že jeho cieľom je „oslobodiť” Donbas, kde žijú prevažne rusky hovoriaci obyvatelia.

Máte tip? napíšte nám mailom

7.4.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vo svojom nočnom prejave varoval, že ruská armáda pokračuje v organizovaní svojich síl v rámci príprav na novú ofenzívu na východe. Kremeľ nedávno vyhlásil, že jeho cieľom je „oslobodiť” Donbas, kde žijú prevažne rusky hovoriaci obyvatelia.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Zelenskyj však upozornil Rusov, že aj Ukrajina sa pripravuje na bitku. „Budeme bojovať a neustúpime, kým Rusko nezačne seriózne hľadať mier. Toto je naša zem. Toto je naša budúcnosť. A my sa toho nevzdáme,” povedal.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Obvinil Rusko zo zasahovania do medzinárodného vyšetrovania možných vojnových zločinov odstraňovaním mŕtvol a snahou ukryť ďalšie dôkazy v Buči severovýchodne od Kyjeva. „Máme informácie, že ruskí vojaci zmenili taktiku a snažia sa odstrániť mŕtvych ľudí, mŕtvych Ukrajincov, z ulíc a pivníc územia, ktoré obsadili,” povedal. „Toto je len pokus skryť dôkazy a nič viac.”

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine: Buča (fotografie)

Zelenskyj potom prešiel z ukrajinčiny do ruštiny a vyzval obyčajných Rusov, „aby sa nejakým spôsobom postavili ruskej represívnej mašinérii” namiesto toho, aby boli „po celý zvyšok života prirovnávaní k nacistom”. Vyzval Rusov, aby požadovali ukončenie vojny, ak sa aspoň trochu hanbia za to, čo robí ruská armáda na Ukrajine.

Prečítajte si tiež:
Ukrajinský veľvyslanec sa prihovoril za Poľsko. EÚ vyzval, aby uvoľnila eurofondy pre túto ústretovú krajinu

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident, Ukrajinský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk – Zelenskyj: Budeme bojovať a neustúpime, kým Rusko nezačne seriózne hľadať mier (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií