fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Zelenskyj pripomenul pravý dátum začatia vojny a tvrdí, že Rusko už porušilo zhruba 400 medzinárodných dohôd

Ukrajinský prezident na Kodanskom samite o demokracii vymenoval niekoľko prípadov medzinárodných zmlúv, ktoré podľa jeho slov porušilo Rusko, vrátane charty OSN.

Máte tip? napíšte nám mailom

10.6.2022 (Webnoviny.sk) –
Rusko porušilo zhruba 400 rôznych medzinárodných dohôd. Na Kodanskom samite o demokracii to povedal ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, ktorý sa na ňom zúčastnil virtuálne. Informuje o tom spravodajský portál BBC.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

„Len počas ruskej vojny voči Ukrajine, a chcem vám pripomenúť, že začala v roku 2014, nie 24. februára (2022), Rusko porušilo zhruba 400 rôznych medzinárodných dohôd, ktorých zmluvnými stranami sú naše krajiny,“ uviedol ukrajinský prezident.
Zároveň vymenoval niekoľko prípadov medzinárodných zmlúv, ktoré podľa jeho slov porušilo Rusko, vrátane charty OSN.

Ľudia by si podľa Zelenského mali pripomenúť Budapeštianske memorandum z roku 1994, v rámci ktorého sa Ukrajina vzdala jadrových zbraní, ktoré zdedila zo sovietskej éry, výmenou za „ubezpečenia“ o svojej budúcej bezpečnosti dohodnutých Ruskom, USA a Spojeným kráľovstvom.
Rusko jeho porušením „pridalo k celému obrazu maximálny cynizmus“, povedal Zelenskyj s tým, že „týmto porušením Rusko ukončilo celý boj za jadrové odzbrojenie vo svete.”

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Zelenskyj pripomenul pravý dátum začatia vojny a tvrdí, že Rusko už porušilo zhruba 400 medzinárodných dohôd © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Mierové rokovania sa zasekli, Rusko odmieta navyšovanie počtu krajín ako garantov bezpečnosti Ukrajiny
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií