fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Zelenskyj sa prihovoril europarlamentu a poďakoval každej členskej krajine EÚ za podporu (video)

Volodymyr Zelenskyj poznamenal, že hoci Ukrajina ešte nie je súčasťou EÚ, pravdepodobne má najviac vlajok únie.

Máte tip? napíšte nám mailom

24.6.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v príhovore k Európskemu parlamentu po tom, ako EÚ udelila jeho krajine štatút kandidáta na členstvo, sa poďakoval každému členskému štátu únie za podporu.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Zelenskyj poznamenal, že hoci Ukrajina ešte nie je súčasťou EÚ, pravdepodobne má najviac vlajok únie. „Boli v rukách nášho ľudu počas revolúcií,” povedal. „Sú v rukách nášho ľudu v zákopoch od roku 2014,” vyhlásil. „Verím, že vlajka Európskej únie bude v každom ukrajinskom meste, ktoré ešte musíme oslobodiť spod okupácie Ruskou federáciou,” vyjadril sa.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

„Ukrajinská a európska vlajka budú tiež spolu, keď budeme po tejto vojne spoločne obnovovať náš štát,” dodal Zelenskyj. Informuje o tom portál news.sky.com.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Brusel, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinský prezident, Vstup Ukrajiny do EÚ
Zdroj: Webnoviny.sk – Zelenskyj sa prihovoril europarlamentu a poďakoval každej členskej krajine EÚ za podporu (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Mierové rokovania sa zasekli, Rusko odmieta navyšovanie počtu krajín ako garantov bezpečnosti Ukrajiny
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií