fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Zelenskyj vyzýva európske krajiny na ôsmy balík sankcií proti Rusku a v Kyjevskej iniciatíve je aj Slovensko (video)

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj oznámil iniciatívu pre posilnenie vzťahov so susednými štátmi a Pobaltím.

Máte tip? napíšte nám mailom

23.8.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajina spustila novú iniciatívu na posilnenie vzťahov so susednými a pobaltskými štátmi. Nový diplomatický a bezpečnostný formát má názov Kyjevská iniciatíva a zúčastňujú sa na nej Poľsko, Maďarsko, Rumunsko, Slovensko a Pobaltie, oznámil prejave ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Iniciatíva funguje na úrovni poradcov hláv štátov pre zahraničnú politiku a časom chcú do nej zahrnúť aj ďalšie krajiny. Informuje o tom spravodajský portál CNN.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Zelenskyj označil Kyjevskú iniciatívu za „veľmi sľubnú líniu našej práce v euroatlantickom smere”. Vyzval tiež európske krajiny, aby pridali ôsmy balík sankcií proti Rusku, pričom uviedol, že „čím dlhší je interval medzi balíkmi sankcií, tým väčšia je drzosť Ruska”.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Kyjevská iniciatíva, rusko-ukrajinský konflikt, Sankcie proti Rusku, Ukrajinský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk – Zelenskyj vyzýva európske krajiny na ôsmy balík sankcií proti Rusku a v Kyjevskej iniciatíve je aj Slovensko (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Holandsko zvýši vojenskú podporu Ukrajine a podporí aj nové sankcie proti Rusku
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií