fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ženy po celom svete sa začínajú pred pôrodom vo veľkom líčiť. Na prvých záberoch s bábätkom chcú vyzerať dokonale

Máte tip? napíšte nám mailom

Pôrod je pre matku bolestivý, únavný a vyčerpávajúci. Ženy sa však snažia pomocou mejkapu navodiť dojem, že je to nenáročné a vyzerajú po ňom dokonale.

Skutočný priebeh pôrodu bol po dlhé stáročia tabu. Nerozoberal sa na verejnosti, ženy o ňom takmer vôbec nerozprávali. Doba však napreduje a sociálne médiá ovplyvnili i toto.

Líčenie pred pôrodom

Tehotné ženy po celom svete ovládol nový trend. Budúce mamičky sa tesne pred pôrodom líčia, pretože na záberoch tesne po narodení dieťaťa chcú vyzerať dokonale.

Jeden z prieskumov, ktorý prebiehal v USA, sa ukázalo, že 31 % mamičiek sa bojí toho, že po pôrode budú na fotografiách vyzerať zle, unavene alebo vyčerpane. Z ďalšej ankety vyplynulo, že priemerná mamička použije mejkap do 2,5 hodiny po pôrode.

Tento trend začali predovšetkým „make-up artistky”, no nie je ničím výnimočným, že sa i bežné ženy líčia pred tým, než na svet privedú svoje dieťatko. Čo si o tom myslíte vy?

Zdroj: Instagram/alexisjayda
Zdroj: Instagram/143diana
Zdroj: Instagram/glamandgab
Zdroj: Instagram/leeannjarrell
líčenie pred pôrodom
Zdroj: BoredPanda

Líčenie pred pôrodom nie je jedinou raritou posledného obdobia. Čítali ste už tento článok o žene, ktorá mala dve maternice?

Prečítajte si tiež:
FOTO: Oslava anglických pestovateľov kvetov

Zdroj: boredpanda.com

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií