fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Žilinka skritizoval prezidentku Čaputovú za jej vyjadrenie na jeho adresu

Generálny prokurátor by sa podľa Maroša Žilinku nemal vyjadrovať v súlade s predstavou politika.

Máte tip? napíšte nám mailom

17.10.2022 (Webnoviny.sk) – Generálny prokurátor SR Maroš Žilinka si myslí, že generálny prokurátor by sa nemal vyjadrovať v súlade s predstavami politika. Uviedol to na jeho pondelkovom tlačovom vyhlásení na margo reakcie prezidentky Zuzany Čaputovej, ktorá nebola spokojná, ako Žilinka reagoval na vraždu dvoch mladých ľudí na Zámockej ulici v Bratislave.

Streľba na Zámockej ulici v Bratislave

Zároveň dodal, že sú mu politici z hľadiska jeho kompetencií ľahostajní. „Čo viac má človek v danej situácii spraviť, ako povedať, že zásadne odsudzujem akékoľvek formy nenávisti a neznášanlivosti, a to voči komukoľvek,” uviedol Žilinka.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Streľba na Zámockej ulici v Bratislave (fotografie)

Taktiež dodal, že po vražednom skutku permanentne telefonoval s krajským prokurátorom v Bratislave Rastislavom Remetom. „Podrobne ma informoval o tom, čo sa udialo a aké sú skutkové okolnosti. Na základe týchto okolností som mu uložil, aby ihneď kontaktoval špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica,” doplnil.

Generálny prokurátor zároveň zdôraznil, že vykonal všetko, čo v danej chvíli vykonať mal a nemal čas reagovať na udalosti emotívnymi vyjadreniami na sociálnej sieti. „Na druhý deň ma špeciálny prokurátor informoval o najnovších skutočnostiach, že predmetom útoku nemali byť len osoby z komunity LGBTI+, ale aj občania židovskej národnosti a politici,” doplnil.

Prečítajte si tiež:
Návštevníci Prešovského kraja môžu vyskúšať nové vyhliadkové ďalekohľady, pribudli na dvoch miestach (foto)

Žilinka dodal, že práve preto zvolil formu vyjadrenia „zásadne odsudzujem akékoľvek formy nenávisti a neznášanlivosti, a to voči komukoľvek”.

Viac k témam: Generálny prokurátor, Prezident Slovenskej republiky, Špeciálny prokurátor, Streľba na Zámockej ulici v Bratislave
Zdroj: Webnoviny.sk – Žilinka skritizoval prezidentku Čaputovú za jej vyjadrenie na jeho adresu © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií