fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Žilinka: Združenie sudcov Slovenska má aj naďalej nekompromisne presadzovať profesionálne záujmy sudcovského stavu

Generálny prokurátor SR Maroš Žilinka sa pri príležitosti 30. výročia existencie Združenia sudcov Slovenska zúčastnil na slávnostnom zhromaždení na Štrbskom Plese.

Máte tip? napíšte nám mailom

7.4.2022 (Webnoviny.sk) – Združenie sudcov Slovenska (ZSS) by malo podľa generálneho prokurátora SR Maroša Žilinku aj naďalej nekompromisne presadzovať profesionálne záujmy sudcovského stavu a odbornosť sudcov. Uviedol to vo svojom príhovore k 30. výročiu fungovania združenia, ktorý predniesol na slávnostnom Hlavnom zhromaždení ZSS na Štrbskom Plese.

Žilinka vo svojom profile na sociálnej sieti doplnil, že ZSS zaželal, aby pokračovali v ochrane sudcovskej nezávislosti a prispievali k napĺňaniu ústavného poslania súdnej moci.

„Vyslovil som poďakovanie za každodenné úsilie sudcov pri napĺňaní ideálu spravodlivosti pri výkone súdnictva, ktorý je naším spoločným cieľom, pri ktorom musíme mať sústavne na zreteli výrok francúzskeho moralistu Françoisa de La Rochefoucaulda: ‚Spravodlivosť nedokáže na svete spôsobiť toľko dobra, koľko zla spôsobuje zdanie spravodlivosti‘,“ citoval Žilinka.

Zdroj: Webnoviny.sk – Žilinka: Združenie sudcov Slovenska má aj naďalej nekompromisne presadzovať profesionálne záujmy sudcovského stavu © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií