fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Zomrela Hilary Mantel, spisovateľka a dvojnásobná držiteľka prestížnej Booker Prize

Spisovateľke pripisujú opätovné zvýšenie záujmu o historickú fikciu románom Wolf Hall (2009) a jeho dvoma pokračovaniami.

Máte tip? napíšte nám mailom

23.9.2022 (Webnoviny.sk) – Vo veku 70 rokov zomrela britská spisovateľka Hilary Mantel. O úmrtí dvojnásobnej držiteľky prestížnej Booker Prize a autorky oceňovanej ságy Wolf Hall informoval jej vydavateľ.

Harper Collins v piatok oznámili, že Mantel skonala „náhle, no pokojne“, obklopená blízkou rodinou a priateľmi. Dame Hilary Mantel bola podľa nich „jedna z najvýznamnejších anglických spisovateliek tohto storočia“ a „jej obľúbené diela sú považované za moderné klasiky“.

Rodáčke z Glossop v Derbyshire pripisujú opätovné zvýšenie záujmu o historickú fikciu románom Wolf Hall (2009) a jeho dvoma pokračovaniami, ktoré vyšli v češtine pod názvami Předveďte mrtvé (2012) a Zrcadlo a světlo (2020).

Viac k témam: Úmrtie
Zdroj: Webnoviny.sk – Zomrela Hilary Mantel, spisovateľka a dvojnásobná držiteľka prestížnej Booker Prize © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií