fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Žralok akého ste ešte nikdy nevideli!

Máte tip? napíšte nám mailom

Nedávno sa na internete objavilo video, ktoré ľudské oko ešte predtým nevidelo. Zábery zachytili obrovského žraloka pri pobreží Mexika. Meral neuveriteľných 20 stôp, čiže približne 6 metrov a mal impozantný obvod. Toto obrovské zviera bolo pozorované miestnym tímom výskumníkov. Na ich počudovanie žralok pokojne plával okolo ich klietky a obdivoval ju.  Oblasť neďaleko Mexika je totiž už notoricky známa výraznou prítomnosťou žralokov, ktoré si už asi aj zvykli na veľké množstvo potápačov, ktorí sa potápajú do ich morského sveta v oceľových klietkach.

Tento žralok bol natočený pri ostrove Guadalupe. Na mieste, ktoré obľubujú a vyhľadávajú aj podmorskí biológovia, ktorí sa pomocou potápania v bezprostrednej blízkosti žralokov snažia o týchto zvláštnych tvoroch zistiť nové a nové poznatky. Na podobnú expedíciu sa vybral aj biológ Mauricio Hoyos Padilla a spoločne so svojím tímom strávili pod vodou niekoľko dlhých dní pozorovaním správania žralokov, avšak všetko sa zmenilo pred pár dňami, keď pri bežnom ponore v diaľke zbadali obrovského tvora nepredstaviteľných rozmerov. Z diaľky nevedeli určiť, že o aké zviera ide. No o pár sekúnd na to zistili, že majú tú česť pravdepodobne s najväčším Žralokom modrým, akého svet kedy videl. Na videu môžete vidieť, aký veľký je žralok v porovnaní s potápačom.

Prečítajte si tiež:
Neuveriteľný experiment, pri ktorom šlo o život: Fyzik sa spoliehal na Newtonové zákony

https://www.youtube.com/watch?v=kHI5NMyBnRU

Zdroj:( www.iflscience.comwww.youtube.com)

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií