Reklama/advertisment

Obdobie štúdia na vysokej škole je skvelé. Väčšinou tvoj život aspoň do určite miery financujú rodičia, väčšinou už nebývaš doma, a preto máš konečne vytúženú slobodu a voľnosť, a vo väčšine prípadov nemáš príliš veľa zodpovedností. Máš v podstate najviac voľného času, ako kedy budeš mať. A ten by bolo super využiť! Napríklad aj tak, že si nájdeš prácu. Prečo? Pre toto!

Reklama/advertisment

1. Budeš mať vlastné peniaze

Áno, zarobíš si vlastné peniaze a nebudeš musieť mamu po dvoch dňoch na intráku prosiť, aby ti poslala ďalšie, lebo tie ktoré ti v nedeľu pred odchodom dala si už stihol minúť. Samozrejme, na „knihy.“ Budeš mať vlastné peniaze, ktoré budeš môcť minút podľa svojho vlastného uváženia.

Reklama/advertisment

2. Prax

Toľkokrát omieľaná pravda. Po škole totiž takmer každý jeden tvoj potenciálny zamestnávateľ bude očakávať aspoň nejakú prax. Je jedno, či budeš robiť v obchode za pokladňou alebo čašníčku v kaviarni. Pre väčšinu zamestnávateľov je dôležité, či máš aspoň aké také pracovné návyky a disciplínu a je im jedno, kde si ju získal.

people-woman-coffee-meeting

3. Získaš nové kontakty

Nikdy nevieš, kde a kedy narazíš na zaujímavých ľudí, ktorí ti môžu v živote pomôcť, prípadne niečo doň priniesť. Každý jeden nový kontakt sa počíta a čím viac ich máš, tým väčšia pravdepodobnosť, že sa v živote nestratíš.

4. Naučíš sa pracovať s ľuďmi

Teda, ak budeš pracovať z domu alebo niekde z tmavej kancelárie, kde okrem teba nikto nebude, kolektívnej práci ťa to veľmi nenaučí. Ale ak budeš pracovať v kolektíve, naučíš sa tímovej práci, komunikovať s ľuďmi a rešpektovať, ak majú iní názory a predstavy ako ty.

Presvedčili sme ťa, že práca popri škole je super?

Foto: Pexels

Loading...