fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Žena tvrdila, že porodila králika: 10 príbehov, ktoré znejú totálne bláznivo, no reálne sa stali

Máte tip? napíšte nám mailom

V histórii sa udialo nesmierne množstvo udalostí. Niektoré príbehy z minulosti sú tragické a smutné, iné zas veselé a divné a len ťažko im uveriť.

Práve druhú zo spomínaných kategórii si teraz priblížime. V komentároch pod článkom sa s nami môžete podeliť o to, ktorý príbeh vás najviac zaujal alebo pobavil.

1. Žena tvrdila, že porodila králika. Lekári jej skutočne uverili

Zdroj: Wikipedia

Ešte v roku 1726 sa 25-ročnej Angličanke menom Mary Toft podarilo presvedčiť lekárov o tom, že porodila králika. V skutočnosti bola mladá žena reálne tehotná, no potratila. Následne tvrdila, že porodila častí zvierat a miestny chirurg John Howard sa o tento prípad začal zaujímať a skúmať ho. Objavil kusy zvierat, ktoré podľa jeho slov mali patriť králikovi a o svoje šokujúce zistenia sa podelil i s ostatnými prominentnými lekármi, ktorí mu uverili. Po tom, ako prípad začali riešiť a vyšetrovať, sa Mary priznala, že klamala a podplatila i lekára Johna Howarda. Časti zvieracieho tela patrili králikovi, ktorého jej kúpil manžel.

2. Pavián bol právoplatným zamestnancom železnice

Zdroj: Wikipedia

V 80-tych rokoch 19. storočia v Južnej Afrike pracoval pavián menom Jack na železnici ako asistent železničiara Jamesa. James mal amputované holenné časti oboch nôh a tak naučil paviána, ako ovládať výhybky a ostatné veci na železnici pod ľudským dohľadom. Keď medzi ľuďmi začali kolovať reči o tom, že na stanici pracuje opica, začali to preverovať úrady. Začalo sa oficiálne vyšetrovanie, ktoré dospelo k záveru, že Jack je dostatočne na túto prácu kvalifikovaný a tak sa z neho stal oficiálny zamestnanec železnice. Jeho plat bol 20 centov za deň. Pracoval 9 rokov a za ten čas nespravil jedinú chybu.

3. V Egypte ste si v minulosti mohli kúpiť múmiu

Zdroj: Wikipedia

V 11. storočí vedec a lekár Avicenna opísal, že niektoré ochorenia možno liečiť pomocou múmií. Samozrejme, že jeho predpoklady boli chybné, no v 15. storočí z tejto chyby začali Egypťania ťažiť a predávať balzamované mŕtve telá. Európania múmie vo veľkom nakupovali a brúsením z nich získavali prach, ktorý užívali ako lieky. Takéto „liečenie” bolo populárne až do začiatku 20. storočia, kedy média začali rúcať tento mýtus.

4. Japonský vojak odmietal 30 rokov uveriť tomu, že skončila druhá svetová vojna a nechcel sa vzdať

Zdroj: East News

V roku 1945 dostal japonský dôstojník Hiroo Onoda, ktorý bojoval vo filipínskej džungli, správu o tom, že druhá svetová vojna sa skončila. Dôstojník však tomu neveril a informáciu považoval za lesť od nepriateľov. Ostal teda v pralese spolu s ďalšími troma vojakmi.  Po čase sa dvaja z vojakov vrátili domov a jeden bol zastrelený. Onoda však stále neveril tomu, že je po vojne a v džungli strávil 30 rokov. Nájsť sa ho podarilo až vo februári 1974 a po nájdení bol odovzdaný úradom.

Prečítajte si tiež:
Letný strašiak žien: Čo zaručene (ne)pomáha na celulitídu a ako sa jej zbaviť?

5. Paraglajdingová fanúšička sa pri zoskoku ocitla v oblaku. Zázrakom prežila

Zdroj: Facebook/Ewa Wiśnierska

14. februára roku 2007 sa 35-ročná Ewa Wiśnierska pripravovala na majstrovstvá sveta v paraglajdingu v Austrálii. Počas letu ju zdvihlo do výšky takmer desiatich kilometrov a ocitla sa v oblaku zvanom cumulonimbus, kde kvôli nedostatku kyslíka a extrémnemu chladu upadla do bezvedomia. Po 40 minútach sa jej podarilo klesnúť do výšky niečo vyše 7 kilometrov. Vtedy sa prebrala a podarilo sa jej bezpečne pristáť na malej farme.  Okrem omrzlín ju tento zážitok zdravotne nijako nepoznačil.

6. Pilot pristál lietadlom na ulici v New Yorku

Zdroj: cityroom.blogs.nytimes.com

Americkému pilotovi Thomasovi Fitzpatrickovi sa podarilo 2-krát pristáť lietadlom v uliciach New Yorku. Prvýkrát sa mu to podarilo 30. septembra 1956, kedy ukradol lietadlo z letiska v New Jersey.  O 15 minút neskôr s ním už pristal v New Yorku, kde pristál pri jednom z miestnych barov. Dostal vtedy pokutu 100 amerických dolárov. Druhýkrát sa mu to podarilo o dva roky neskôr, kedy ho k činu vyhecovalo to, že barman mu neveril, žeby sa mu opäť podarilo ukradnúť lietadlo z toho istého letiska a pristáť s ním v New Yorku. Za tento skutok už skončil na šesť mesiacov vo väzení.

7. Tučiak sa zamiloval do animovanej postavičky z kartóna

Zdroj: Instagram/98pen

V roku 2007 kúpila japonská ZOO 11-ročného tučniaka s menom Grape-kun a jeho partnerku Midori. Žili spolu 10 rokov, no potom ho Midori nechala kvôli mladšiemu tučniakovi. Grape-kun sa stal apatickým a voči okoliu veľmi rezervovaným. V apríli 2017 ale jeho pozornosť upútala kartónová postavička z anime menom Hululu. Tá bola do časti zoologickej záhrady, kde sa nachádzajú tučniaky, nainštalovaná, aby primárne upútala pozornosť návštevníkov. Po čase začal mať rozkošný tučniak, ktorý sa stal svojou láskou k anime postavičke populárny medzi ľuďmi i na sociálnych sieťach, zdravotné problémy a po pár mesiacoch zahynul.

Prečítajte si tiež:
Je posunková reč univerzálna na celom svete? Odpoveď vás prekvapí

8. Poštár počas toho, ako 33 rokov roznášal poštu, zbieral kamene. Neskôr z nich postavil jedinečnú stavbu

Zdroj: Wikipedia

Francúzsky poštár Ferdinand Cheval doručoval poštu 33 rokov. Pomedzi to popri práci zbieral zvláštne a jedinečné kamene. Po viac než troch desaťročiach z týchto zozbieraných kameňov vztvoril jedinečný monument, ktorý by sa dalo prirovnať k chrámu. Keď dielo v roku 1912 dokončil, vyjadril sa, že v ňom chce byť po svojej smrti pochovaný. Keďže to francúzske zákony nedovoľovali, Cheval strávil ďalších osem rokov tým, že budoval na miestnom cintoríne mauzóleum. Talentovaný poštár zomrel v roku 1924, rok po tom, ako dokončil svoje mauzóleum. Tesne predtým, ako skonal, sa za svoje stavby dočkal uznania od Pabla Picassa i Andrého Bretonu. Neskôr obe Chevalove diela boli vyhlásené za pamiatky kultúrneho dedičstva.

9. Chlap, ktorý strašil ľudí 40 rokov a zarábal na tom

Zdroj: Wikipedia

David Johnson zo San Francisca je medzi ľuďmi známy aj ako Bushman. V roku 1980 sa rozhodol, že začne zarábať skutočne netradičným spôsobom. Ukrýva sa za listy eukalyptu a čaká na nič netušiacich ľudí, ktorých desí tým, že vydáva zvuky ako „oogah-boogah.“ Ľudí týmto zabáva už takmer 40 rokov a ročne týmto vie zarobiť okolo 60-tisíc dolárov.

10. Muž, ktorý sa vzniesol k oblakom len vďaka balónom naplnených héliom

Zdroj: Wikipedia

V roku 1982 sa Larry Walters z Kalifornie rozhodol, že sa vznesie k oblakom len za pomoci balónov naplnených héliom. Na svoju nezvyčajnú cestu k nebesiam si so sebou vzal pištoľ na guľôčky (klesnúť k zemi chcel tým, že postupne bude balóny zostreľovať), rádio a sendviče. Larry plánoval vyletieť vo výšky ani nie jedného kilometra, no balóny začali rýchlo stúpať a ocitol sa vo výške necelých 5 kilometrov. Keď po hodinách vo vzduchu začal klesať, balóny sa zachytili do elektrického vedenia, v dôsledku čoho došlo k prerušeniu elektrického prúdu.

 

Zdroj: brightside.me

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií