fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

12 vecí, za ktoré by si sa nemala v žiadnom prípade ospravedlňovať

Máte tip? napíšte nám mailom

V dnešnom svete sa všetko deje davovo a ten, kto kráča proti prúdu, ostáva väčšinou nepochopený a odsudzovaný majoritou. Ak sa aj tebe stáva, že robíš veci, o ktorých si iní myslia, že by si nemala, čítaj ďalej. Dnes ti totiž napíšeme o 12 veciach, za ktoré by si sa nikdy nemala ospravedlňovať, aj keď sa to od teba bude očakávať.

1. Ak hovoríš, čo si myslíš.

Vyjadri svoj názor. Ak ťa niečo obťažuje, hovor o tom. Nikdy neostávaj ticho len preto, lebo by ťa okolie nepochopilo. Máš právo kedykoľvek povedať svoj názor nahlas, aj keď nie je totožný s názorom väčšiny.

2. Ak povieš nie

Máš právo povedať nie kedykoľvek bez toho, aby si musela niekomu niečo vysvetľovať, prípadne sa ospravedlňovať.

3. Ak ukončíš vzťah, ktorý ti nerobí dobre

Je úplne jedno, či ide o kamarátsky alebo partnerský vzťah. Máš právo ukončiť ho a nevysvetľovať dôvody či hľadať ospravedlnenia, ak vzťah nefungoval a neprospieval ti. To, že druhá strana nechápe, že nezdravý vzťah nemá zmysel budovať, už nie je tvoja chyba.

4. Ak máš priveľké očakávania

Aj keď ľudia nie vždy pochopia tvoje očakávania, neospravedlňuj sa za ne. Neznamená to, že máš znížiť svoj štandard. Znamená to len ,že niečo nie je také, ako si predstavuješ, povedz „ďalej.“

Prečítajte si tiež:
Jennifer Aniston: Tento kozmetický zákrok trpko oľutovala

5. Ak poprosíš o pomoc

Nikdy sa neospravedlňuj zo to, že musíš niekoho požiadať o pomoc. Je normálne, že niekedy potrebujeme niekoho asistenciu.

6. Ak sa posunieš ďalej

Život je cesta. Niekedy musíš nechať niektorých ľudí odísť, zmeniť miesto, prácu, priateľov. Nikdy sa neospravedlňuj za to, ak sa posunieš v živote ďalej a vzdáš sa ľudí, ktoré ti už nič neprinášajú. Posúvanie sa vpred je základnou súčasťou spokojného života.

Pokračovanie článku nájdeš na druhej strane.

V dnešnom svete sa všetko deje davovo a ten, kto kráča proti prúdu, ostáva väčšinou nepochopený a odsudzovaný majoritou. Ak sa aj tebe stáva, že robíš veci, o ktorých si iní myslia, že by si nemala, čítaj ďalej. Dnes ti totiž napíšeme o 12 veciach, za ktoré by si sa nikdy nemala ospravedlňovať, aj keď sa to od teba bude očakávať.

7. Ak sa niekto zle správa

Každý je zodpovedný sám za svoje správanie. Neexistuje žiaden dôvod, kvôli ktorému by si sa mala ospravedlňovať za správanie ľudí okolo teba, už vôbec nie, ak nejde o tvojich blízkych.

8. Ak uprednostňuješ svoje potreby

To, že sú pre teba tvoje potreby dôležitejšie ako potreby iných neznamená, že si sebeckým človekom. Neber to tak, že robíš niečo zlé, ak postavíš seba na prvé miesto v rebríčku tvojich priorít.

Prečítajte si tiež:
TOP 20 influencerov: Pozrite si rebríček najvplyvnejších Slovákov na sociálnych sieťach

9. Ak chceš tráviť čas osamote

Každý z nás potrebuje občas tráviť čas osamote, aby sme sa zregenerovali a dobili baterky. Život je niekedy naozaj vyčerpávajúci a je naozaj dôležité, venovať sa raz za čas len sama sebe.

10. Ak povieš pravdu

Občas sa stáva, že ak povieš pravdu, ten, kto o ňu sám žiadal, sa urazí. Nikdy sa neospravedlňuj, ak povieš pravdu, ktorá sa možno tomu druhému nepáči. Je stále lepšie povedať pravdu, ako klamať.

11. Ak nemáš na všetko odpovede

Prestaň sa ospravedlňovať za to, ak nepoznáš odpovede na všetky otázky a nemáš riešenia na všetky problémy. Neospravedlňuj sa ani za to, ak nepoznáš práve smerovanie tvojho života a nevieš úplne presne, čo od života chceš. To sa občas stáva každému.

12. Ak si iná

Každá tvoja zvláštnosť ťa robí inou, odlišnou, ako sú všetci ostatní. Necíť sa preto nesprávne, ak nezapadáš do predstavy iných o tebe. Práve to, čím sa odlišuješ ťa robím tým kým si. Robí ťa to výnimočnou osobou.

Foto: Thought.is
Zdroj: thoughtcatalog.com

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií