12 vecí, za ktoré by si sa nemala v žiadnom prípade ospravedlňovať

12 vecí, za ktoré by si sa nemala v žiadnom prípade ospravedlňovať

V dnešnom svete sa všetko deje davovo a ten, kto kráča proti prúdu, ostáva väčšinou nepochopený a odsudzovaný majoritou. Ak sa aj tebe stáva, že robíš veci, o ktorých si iní myslia, že by si nemala, čítaj ďalej. Dnes ti totiž napíšeme o 12 veciach, za ktoré by si sa nikdy nemala ospravedlňovať, aj keď sa to od teba bude očakávať.


1. Ak hovoríš, čo si myslíš.

Vyjadri svoj názor. Ak ťa niečo obťažuje, hovor o tom. Nikdy neostávaj ticho len preto, lebo by ťa okolie nepochopilo. Máš právo kedykoľvek povedať svoj názor nahlas, aj keď nie je totožný s názorom väčšiny.

2. Ak povieš nie

Máš právo povedať nie kedykoľvek bez toho, aby si musela niekomu niečo vysvetľovať, prípadne sa ospravedlňovať.

3. Ak ukončíš vzťah, ktorý ti nerobí dobre

Je úplne jedno, či ide o kamarátsky alebo partnerský vzťah. Máš právo ukončiť ho a nevysvetľovať dôvody či hľadať ospravedlnenia, ak vzťah nefungoval a neprospieval ti. To, že druhá strana nechápe, že nezdravý vzťah nemá zmysel budovať, už nie je tvoja chyba.

4. Ak máš priveľké očakávania

Aj keď ľudia nie vždy pochopia tvoje očakávania, neospravedlňuj sa za ne. Neznamená to, že máš znížiť svoj štandard. Znamená to len ,že niečo nie je také, ako si predstavuješ, povedz „ďalej.“

5. Ak poprosíš o pomoc

Nikdy sa neospravedlňuj zo to, že musíš niekoho požiadať o pomoc. Je normálne, že niekedy potrebujeme niekoho asistenciu.

6. Ak sa posunieš ďalej

Život je cesta. Niekedy musíš nechať niektorých ľudí odísť, zmeniť miesto, prácu, priateľov. Nikdy sa neospravedlňuj za to, ak sa posunieš v živote ďalej a vzdáš sa ľudí, ktoré ti už nič neprinášajú. Posúvanie sa vpred je základnou súčasťou spokojného života.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Tvrdíte, že nie ste šťastní? Presvedčíme vás o opaku!

Pokračovanie článku nájdeš na druhej strane.

Google+ Linkedin

Written By :

Magazín, ktorý tvoríme spolu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

*

*