fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Prinášame ti 24 rád, ako si naplno užívať mladosť!

Máte tip? napíšte nám mailom

Mladosť je obdobie, kedy si má človek užívať a prežiť ju čo najviac naplno. Veľa z nás si ju však nevychutnáva naplno. Tu ale nájdeš tipy, čo robiť, aby si raz mohol vnúčatám vravieť úžasne zážitky zo svojej mladosti.

 

1. Vychutnaj si východ slnka na nezvyčajnom mieste

Snímka

Či už na Trolltunga v Nórsku, na slnečnom ostrove alebo na nejakej vysokej budove v tvojom meste. Slnečný svit má svoje čaro z každého miesta. Takže si privstaň a choď si tú krásu vychutnať. A nezabudni si pri tomto pohľade popriať.

2. Choď na výlety

Snímka

Vraví sa, že ľudia, ktorí svoje peniaze míňajú viac na cestovanie ako na oblečenie a zbytočnosti, sú šťastnejší. Niekedy ti môže otvoriť nové možnosti aj návšteva susedného mesta, nieto ešte návšteva inej krajiny.

3. Tráv viac času s mladším súrodencom

Snímka

Jasné, teraz si povieš, že je to hlúposť a radšej stráviš čas s kamarátmi. Ale deti rastú rýchlo a neskôr budeš ľutovať, že si s ním netrávil viac času. Skús to a uvidíš, že toho máte dosť spoločného.

4. Nesnívaj, ale ži

Snímka

Chcel by si hrať na gitaru či tancovať hip – hop? Alebo ťa viac berú adrenalínové aktivity? Tak prestaň o tejto činnosti len snívať a skús to!

5. Prekonaj svoj strach

Snímka

Máš strach z výšky alebo z tmy? Alebo ťa trápi nejaká fóbia? Skús to prekonať, nie je nič lepšie ako prekonať sám seba.

6. Pomáhaj tým, ktorí to potrebujú

Snímka

Možno nedokážeš zmeniť svet, ale aj obyčajnou drobnosťou môžeš zmeniť niečí svet. Môžeš napríklad darovať granule miestnemu útulku alebo kúpiť bezdomovcovi na ulici jedlo.

7. Realizuj svoje nápady

Snímka

Môžeš to dokázať! Už prvý krok je (malým) víťazstvom.

Prečítajte si tiež:
Meghan a Harry: Túto fotku malého Archieho si zamilujete

8. Nájdi si čas na štúdium

Snímka

Nevyhováraj sa a venuj čas štúdiu a príprave na skúšky. Najdôležitejšie skúšky prichádzajú nečakane a ty azda nechceš zlyhať.

Pokračovanie na ďalšej strane

9. Buď súťaživý

Snímka

Duch konkurencie sa tlačí k tomu, aby si sa stále zlepšoval. A je jedno či už v športe, varení, hudbe. Jednoducho povedané, vo všetkom.

10. Uč sa od skúsenejších

Snímka

Samozrejme, že najviac sa naučíš na princípe pokus – omyl, tieto lekcie sú najdôležitejšie. Nikdy ale nie je zlé sa poučiť a vziať si niečo od niekoho, kto má viac skúseností.

11. Choď s priateľmi na karneval

Snímka

Nezabudnuteľné emócie a atmosféra a neskutočná životná energia. Túto udalosť si nemôžeš nechať ujsť.

12. Zrealizuj svoj detský sen

Snímka

Detské sny sú bezhraničné. Dokázali sme si sami seba predstaviť ako astronauta, hasiča či princeznú. Prečo, ale svoj detský sen nezrealizovať?!

…aspoň na karnevale 🙂

13. Tancuj v daždi

Snímka

Užívaj si mladosť a slobodu naplno. Bez ohľadu na to, či svieti slnko, fúka vietor alebo prší!

14. Nájdi odvahu byť sám sebou

Snímka

Žiadna prekážka či strach by ťa nemala zastaviť. Buď sám sebou, taký, akým si a akým chceš byť bez ohľadu na to, kto čo povie.

15. Bojuj za svoju lásku

Snímka

V každom vzťahu sa objavia i horšie chvíle a tie ho môžu buď posilniť alebo oslabiť. Je na tebe, ako sa v týchto chvíľach zachováš a ktorej možnosti dáš prednosť.

16. Pomôž prírode

Snímka

V tomto vesmíre máme len jeden domov a tým je naša planéta. Preto by sme jej mali pomôcť a očistiť ju od odpadkov, ktoré sú voľne pohodené v prírode.

Pokračovanie na ďalšej strane

17. Skoncuj aspoň s jedným svojím zlozvykom

Snímka

Nikto z nás nie je dokonalý. Každý z nás má nejaký zlozvyk – dva. Mal by si sa ale pokúsiť skoncovať aspoň s jedným. Rozhodni a zatni sa už dnes. Držíme palce.

Prečítajte si tiež:
Záhada zmiznutého vojaka, ktorý bol nezvestný vyše 35 rokov. Neuveríte, že po celý ten čas robil TOTO!

18. Predveď svoju kreativitu

Snímka

Vnes aj do všedných dní aspoň trocha vzrušenia a farieb. Buď kreatívny všade – doma, v škole, v práci. Takto môžeš každý svoj krok premeniť na dobrodružstvo.

19. Stráv čas s priateľmi pri táboráku

Snímka

Dnešné moderné technológie nám dovoľujú byť s priateľmi v kontakte cez rôzne sociálne siete. Nič sa však nevyrovná času strávenému s priateľmi niekde pri táboráku.

20. Viac sa rozprávaj so svojou babkou

Snímka

Mýliš sa, ak si myslíš, že tvoja babka je len expertka na varenie. Babičky majú mnoho tajomstiev a príbehov, o ktoré by sa s nami rady podelili pri srdečnom rozhovore.

21. Objavuj krásy prírody nielen cez internet

Snímka

Môžeš mať aj tú najlepšiu grafiku, skutočnému pohľadu na svet sa nič nevyrovná. Nič sa nevyrovná tomu, keď sa môžeš zastaviť, pocítiť jemný vánok, slnečné lúče, počuť štebot vtákov a len tak sa nerušene zadívať na oblohu.

22. Pridaj sa k tanečnej skupine

Snímka

Ak máš v sebe rytmus, nič ti nemôže v tancovaní zabrániť. Dokonca ani prípadne kilečko navyše. Tanec nemá žiadne obmedzenia. Takže tancuj, bav sa a užívaj si slobodu.

23. Neboj sa zodpovednosti

Snímka

Ak prevezmeš zodpovednosť za niečí život, staneš sa múdrejší a šťastnejší.

24. Pamätaj, že celý svet je tu pre teba

Snímka

Niekedy ti život dá drsnú lekciu, ale nikdy nezabudni na to, že je plný krásnych a nezabudnuteľných okamihov. Nezabúdaj na to, že si mladý a svet je ti otvára rôzne možnosti.

Zdroj: brightside.me

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií