Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Lietajúca kobra či Kung-Fu Panda: Pozrite si náš výber šarkanov

Jeseň je čarovné obdobie plné farieb, dozrievajúcich plodov a zmien počasia. Je aj predzvesťou zimy, ktorá prináša do našich príbytkov pokoj a oddych.

Viac času trávime so svojimi blízkymi v pohodlí domova, utiekame sa do útulných kaviarní na koláčik a šálku kávy, ohrievame sa pri krbe, leňošíme pod dekou a nepohrdneme ani dobrou knihou.

S príchodom jesene sa mení aj príroda. Ulice sú plné opadaného lístia, ktoré vytvára farebné koberce. Lastovičky už odleteli a my ich môžeme vidieť už iba v obchodoch v podobe veselej potlače na tričkách či mikinách. Na oblečení sa nevyhneme ani typickým anglickým nápisom typu ,,Autumn is coming“ alebo ,,Autumn is here!“.

Otravný hmyz, ktorý nám svojou prítomnosťou znepríjemňoval už aj tak dosť náročné horúce letné dni, je preč.

Hory v jeseni ožívajú. Zdroj: pexels.com

Jeseň vplýva aj na ľudí. Dni sú čoraz kratšie, slniečka je menej a oblakov pribúda. Studený vietor začína vystrkovať rožky a my sa teplému oblečeniu v podobe bundy, čiapky, šálu a rukavíc čoskoro nevyhneme. Niektorí ľudia zvyknú dokonca počas jesene upadať do depresií a jesenné ničnerobenie im naháňa strach.

Jeseň nám ponúka skutočne veľa – stačí si nájsť ,,to svoje“.

Jeseň je najlepšie obdobie na to, aby ste spomalili a oddýchli si pri dobrej knihe či šálke čaju. Zdroj: Pexels.com

V tomto článku vám prinášame tip na príjemné strávenie jesenných dní. Poďte s nami púšťať šarkana. 

Dúhový šarkan Delta Kite

Je prvým šarkanom, ktorý nás ohúril nielen svojou pevnou konštrukciou, keďže je vyrobený z vysoko kvalitnej nylonovej textílie, vďaka ktorej vydrží dlhšie ako iba jednu sezónu, ale aj krásnou dúhovou farbou, vďaka ktorej budete na kopcoch či poliach neprehliadnuteľní.

Rukoväť je navinutá lankom s dĺžkou 300 m podobnému rybárskemu drôtu.

Súčasťou balenia je i takéto nylónové lanko s dĺžkou 300 m.
Zdroj: amazon.com

Ak sa vám vyobrazená rukoväť zdá nepraktická, môžete ju pokojne vymeniť napríklad za takúto s cenou okolo 7 dolárov:

Zdroj: amazon.com

Vyberať si môžete až zo štyroch rôznych farieb:

Zdroj: amazon.sk

Máte v lete naplánovanú dovolenku k moru?

Pokojne vám môže robiť spoločnosť aj tento šarkan, je totiž obľúbenou plážovou aktivitou. Zabudnite na zložité návody bez obrázkov, v japončine a s miliónom drobných komponentov. Šarkana Delta Kite dáte dohromady jednou rukou a budete sa zabávať donekonečna, teda až dovtedy, pokým vás tma nerozdelí.

A čo deti?

Budete sa musieť obrniť trpezlivosťou, pretože šarkan vyzerá na oblohe ako umelecké dielko, ktorého sa deti nebudú vedieť vzdať. Stačí, ak ho zbalíte do ruksaku a jesenné dobrodružstvo sa môže začať. Všetko je vo vašich rukách, a to doslova!

Zakúpite ho cez internetový obchod Amazon s cenou okolo 10 dolárov. 

Zdroj: amazon.com

Morská príšerka

Ďalším šarkanom z rovnakej internetovej stránky je táto milá príšerka, ktorá okrem toho, že je túto sezónu mimoriadne trendy, nestojí viac ako 15 dolárov.

Deti na ňu nedajú dopustiť a robia dobre. Na modrej oblohe totiž vyzerá tak, ako keby si voľne plávala v mori, veď posúďte sami.

zdroj: amazon.com

Nebezpečná kobra

,,Kreativite sa medze nekladú“, to si zrejme povedali aj tvorcovia tejto kobry, ktorá vyzerá nielen na zemi, ale aj vo vzduchu ako skutočná kobra, čo poviete?

Zdroj: amazon.com
Zdroj: amazon.com

Slovenský trh so šarkanmi

Slovenský trh disponuje rôznymi motívmi, nájdete tu všetko, či si dokážete predstaviť. Najmenších môžu zaujať najmä zvieratká v žiarivých farbách, ako napríklad skutočne lietajúca Kung-Fu Panda, orol, pes, tučniak, ryba. 

Zdroj: kitee-sarkany.sk

Zväčša chlapci nedajú dopustiť na drakov, jašterov a iné príšery, ktoré vyzerajú vo výškach rovnako reálne ako kobra vyššie.

Zdroj: kitee-sarkany.sk

Takto vyzerá jašter vo vzduchu. Nie je nádherný?

Profesionálna šarkaniáda

Počuli ste už o spoločnosti Kitee ŠARKANY, ktorá sa na Slovensku venuje predaju a výrobe profesionálnych šarkanov a navyše i organizuje šarkaniády, pričom vám vie pomôcť aj pri realizácii s tou vašu?

,,Je to naša záľuba, vášeň aj životný štýl. Pravidelne sa zúčastňujeme na medzinárodných kite festivaloch, kde hľadáme inšpirácie a nové skúsenosti,“ píšu na svojej webovej stránke.

Zdroj: kitee-sarkany.sk

Video z vydarenej šarkaniády organizovanej spoločnosťou Kitee ŠARKANY v Košiciach si môžete pozrieť tu:

Tak či onak, pri výbere šarkana sa vám neoplatí príliš špekulovať. Ak chcete, aby vám vydržal viac ako len jednu sezónu, odporúčame do výberu investovať. Nezabúdajte pri tom zvážiť i vek vášho dieťaťa a motív, ktorý preferuje. V konečnom dôsledku ho bude púšťať zväčša ono.

Zdroj: kitee-sarkany.sk, amazon.com

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií