Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Umelec dva roky vyzýval deti, aby mu posielali kresby príšeriek. Prekresľoval ich a predstavil na jedinečnej výstave

Aj vy máte doma malého maliara? Ak kreslí čokoľvek, no najradšej vlastné príšerky, potom by ste sa mali pozrieť, či nemá náhodou konkurenciu.

„Posledné dva roky som vyzýval deti žijúce v štáte Michigan, aby mi poslali svoje návrhy na príšerky. To, ako by mali presne tieto príšerky vyzerať, som im nepovedal. Zaujímalo ma, akú majú fantáziu. Napokon mi bolo doručených celkovo 17 000 výkresov. Môžem povedať, že vybrať z nich tie najzaujímavejšie bol skutočne boj. Keď sa mi to podarilo, spracoval som ich rovnakou technikou, akú používam pri ilustráciách obrázkových knižiek pre deti. Snažil som sa zachovať aj ich pôvodné farby,” prezradil Aaron.

Fantázii sa medze nekladú

Všetky tieto jedinečné dielka boli súčasťou výstavy ArtPrize 2018 v Grand Paids v Michigane. Počas 19 dní, kedy výstava prebiehala, mohli deti naďalej predkladať svoje návrhy, ktoré umelec Aaron prekreslil do profesionálnejšej podoby, pričom výrazne prihliadal na to, aby každej príšerke ponechal pôvodný vzhľad.

„Dennodenne som pridával nové a nové kresby a ku koncu výstavy som ich mal spolu až 300,” povedal Aaron.

Výstava ArtPrize 2018 preverila kreativitu viacerých

Aaron však nie je jediný, kto sa zapojil do tohto zmysluplného projektu. So svojimi dielkami sa mal možnosť pochváliť každý umelec pracujúci v ľubovoľnej oblasti bez ohľadu na to, z akého mesta pochádzal. Kresby boli vystavené v centre Grand Rapids a svoje miesto našli v múzeách, baroch, reštauráciách, hoteloch a na mnohých iných miestach. Aký bol výsledok? Do projektu sa zapojilo viac ako 1400 umelcov zo 40 krajín a 41 štátov sveta, návštevníci si mohli pozrieť vyše 1260 rôznych diel.

Aaronov výber diel detí z výstavy si môžete pozrieť v tomto videu:

Zdroj: artprize.orgboredpanda.comdesignyoutrust.com

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií