fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Aká raketa dopadla na Poľsko? Minister Naď ponúkol tri scenáre (video)

Poľsko je podľa Jaroslava Naďa nevinnou obeťou ruskej agresie na Ukrajine.

Máte tip? napíšte nám mailom

16.11.2022 (Webnoviny.sk) – Poľsko sa stalo nevinnou obeťou ruskej agresie na Ukrajine. Uviedol to minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO) pred rokovaním vlády.

Tri scenáre

V súvislosti s dopadom rakiet na územie Poľska prichádzajú podľa Naďa do úvahy tri scenáre. Mohlo ísť o ruskú raketu, ktorá pravdepodobne omylom zasiahla územie Poľska.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ďalším možným scenárom je, že išlo o zmenu trajektórie ruskej rakety po zásahu ukrajinskej protivzdušnej obrany alebo ide o minutý cieľ ukrajinskej protivzdušnej obrany, v dôsledku čoho raketa dopadla na poľské územie.

Zahynuli dvaja nevinní roľníci

Podľa slovenského ministra obrany však každá z týchto možností je reakciou na ruskú agresiu, v dôsledku ktorej zahynuli dvaja nevinní roľníci.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Poľsko zasiahla ruská raketa (fotografie)

„Poliaci v stredu na Severoatlantickej rade budú komplexne informovať nielen o tom, čo sa udialo a aké majú zistenia, ale aj o tom, čo budú požadovať. Ak to budú ďalšie opatrenia smerom k ochrane vzdušného priestoru východných krajín, vrátane Slovenskej republiky, tak to bude absolútne legitímna požiadavka,” uviedol Naď a dodal, že rovnako legitímnou požiadavkou by bolo opatrenie zabezpečujúce presah ochrany protivzdušnej ochrany aj nad časť územia Ukrajiny, aby sa zabránilo podobným incidentom ako v Poľsku. „Stojíme pri Poľsku. Budeme súhlasiť s akýmkoľvek návrhom, s ktorým prídu, pretože je potrebné zamedziť tomu, aby sa takáto vec stala aj v budúcnosti,” vyhlásil Naď.

Prečítajte si tiež:
Poslankyni z OĽaNO niekto hodil zápaľnú fľašu k jej domu, v ktorom spala aj s rodinou

Naď spolu s predsedom vlády Eduardom Hegerom (OĽaNO) ubezpečili, že Slovensko je z hľadiska ochrany vzdušného priestoru zabezpečené ako nikdy predtým. Podľa slov ministra Naďa sa však nedá úplne vylúčiť podobný scenár ako v Poľsku, pretože sme krajinou, ktorá susedí s Ukrajinou. „Robíme všetko pre to, aby sme zaistili bezpečnosť nášho územia a obyvateľov. Máme monitorovacie systémy nasadené v rámci NATO, rôzne drony a systémy, ktoré zaisťujú dohľad nad priestorom,” uzavrel Naď.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Minister obrany SR, Premiér Slovenskej republiky, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Aká raketa dopadla na Poľsko? Minister Naď ponúkol tri scenáre (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií