fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ako 20-ročná si vzala mačiatko. Dnes má 50 a jej kocúr je najstarším na svete

Máte tip? napíšte nám mailom

Kocúr Rubble sa dožil úctyhodného veku.

Michele Foster pochádza z Exeteru v Anglicku a je majiteľkou najstaršieho kocúra na svete. Toho dostala ako darček k narodeninám v roku 1988 ešte ako 20-ročná. V súčasnosti má táto pani 50 rokov a jej kocúr oslávil neuveriteľnú tridsiatku.

Britka si myslí, že sa dlhovekosťou jej domáceho miláčika je to, že sa oňho stará ako o vlastné dieťa, ktoré nikdy nemala. “Aj napriek tomu, že je starý, je to veľmi pekný kocúr. Nemyslím si však, že ho zapíšeme do Guinnessovej knihy rekordov, keďže nemá rád okolo seba rozruch. Má vysoký vek a príliš veľa pozornosti by sa mu nepáčilo,” prezradila Michele.

Majiteľka kocúra si zaspomínala aj na svoje dvadsiate narodeniny: “Rubble bol medzi mačiatkami, ktoré sa mal kamarát mojej sestry. Ja som vtedy bola veľmi osamelá a tak som ho dostala ako darček. Vždy som s ním zaobchádzala ako s mojim dieťaťom, keďže deti nemám. Mala som i inú mačku, volala sa Meg, a dožila sa 25 rokov. Všetko je proste o starostlivosti.”

Rubble kvôli vysokému veku trpí vysokým krvným tlakom a je tak odkázaný na pravidelné užívanie liekov od veterinára. Ten tvrdí, že napriek svojej tridsiatke je stále silným a zrejme aj najstarším minimálne vo Veľkej Británii. Najstaršou mačkou, ktorá kedy žila, je podľa záznamov Creme Puff, ktorá sa narodila 3. augusta 1967 a žila až do 6. augusta 2005, čiže neuveriteľných 38 rokov a 3 dni.

Prečítajte si tiež:
V jednoduchosti je krása: Buďte trendy vďaka BASIC oblečeniu
Zdroj: BoredPanda
Zdroj: BoredPanda
Zdroj: BoredPanda
Zdroj: BoredPanda
Zdroj: BoredPanda
Zdroj: BoredPanda

 

 

 

Zdroj: BoredPanda

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií