fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ako docieliť plné pery? Ide to aj bez ihly

Plné, mäsité pery by chcela mať takmer každá z nás. Ako ich ale docieliť bez toho, aby sme museli pretrpieť bolesť a ihly? 

Máte tip? napíšte nám mailom

Plné pery sa vo všeobecnosti pripisujú dobrému zdraviu, tvrdí Christine d´Ornano, ktorá je globálnou viceprezidentkou pre Sisley Paris. „Keď máte plné pery, znamená to, že ste hydratovaní.” Väčšina ľudí sa zameriava na zvlhčovanie pier, ale d´Ornano zdôrazňuje, že dôležitejšie ako samostatné hydratovanie pier je udržiavať hydratovanú pokožku okolo pier. 

Rôzne línie, ktoré sa nachádzajú okolo pier, môžu byť dôvodom, prečo vaše pery nevyzerajú plno.

plné pery
Dôležité je nájsť svoj vlastný tvar pier a zvýrazniť ho. Zdroj: pexels.com

Daniel Martin, známy maskér, ktorý líčil samotnú Megnan Markle v jej svadobný deň, tvrdí, že všetky scruby určené na pery môžete rovno vyhodiť do koša. „Scruby na pery nemajú žiaden účinok, len chutia ako cukor.” Daniel Martin je taktiež veľvyslancom značky Dior Beauty. Na starostlivosť o pery pre svoje klientky využíva teplú, vlhkú hubku, ktorou odstráni z pier suchú a odumretú kožu.

Dôležité je nájsť svoj tvar pier

Profesionálny spôsob, ako nafúknuť pery pomocou líčenia, znamená, že sa musíte naučiť popridávať pár krokov do vašej make up rutiny. Daniel Martin radí, že ako prvý krok k dosiahnutiu efektu plnších pier je vhodné rozotrenie korektoru na perách.

„Po aplikovaní uvidíte skutočný tvar pier,” doplnil Martin. Ako druhý krok si vyberiete vhodnú ceruzku na pery, ktorá je podobnej farby ako váš odtieň pier, prípadne o niečo tmavšia. Ceruzka dodá perám štruktúru a poskytne vhodný základ pre akýkoľvek produkt, ktorý následne použijete.

plné pery
Orámujte svoje pery pomocou ceruzky, ktorá bude mať podobný odtieň ako vaše pery. Zdroj: tumblr.com/Maybelline New York

Ignorujte názvy farieb rúžov a ceruziek

Na tento fakt dookola upozorňuje D. Martin, ktorý to radí všetkým svojim klientkám. Často sa deje to, že to, čo je považované za “nude” farbu, nie je pre väčšinu žien vôbec nude. Mnoho ženských pier je sfarbených do purpurových či fialových odtieňov.

Ako si správne zvýrazniť pery ceruzkou?

Ak zápasíte s aplikovaním ceruzky, skúste sa inšpirovať tipom od špecialistky na make up Charlotte Tillbury.Pri aplikácii ceruzky sa jemne usmejte, aby ste trochu napli pery. Týmto spôsobom odhalíte tvar vašich pier jednoduchšie.” 

plné pery
Po aplikácii ceruzky využite hrubšiu vrstvu lesku. Tento trik opticky nafúkne vaše pery. Zdroj: tumblr.com/theredandlust

Pár optických tipov nikdy nikomu neuškodilo, a preto prinášame triky od samotných majstrov. Pri líčení môžete využiť samotné ceruzky, o ktorých sme písali vyššie v článku, alebo ich doplniť o hrubú vrstvu lesku na pery. Áno, presne tak, ako sa to nosilo v 90. rokoch (!). Táto kombinácia opticky nafúkne vaše pery, ale pozor, aby ceruzka nemala príliš tmavý odtieň.

A čo so všetkými produktami, ktoré sľubujú zväčšenie pier bez aplikácie botoxu?

Aj vy ste si už niekedy kúpili lesk, ktorý sľuboval, že zväčší vaše pery, no po jeho aplikácii ste mali pocit, že vás pery priveľmi pália? „Je to kvôli tomu, že prípravky obsahujú mierne dráždivé látky,” tvrdí Shereene Idriss, dermatologička pôsobiaca na Manhattane. „Kozmetika tohto typu podporuje tok krvi, a tým vytvárajú na perách mierny opuch. ” 

Tieto produkty vyzerajú, že fungujú, pretože vo väčšine prípadoch sa pery naozaj o trochu zväčšia. Doktorka Shereene Idriss však varuje pred ich pravidelným používaním: „Čím viac budete takto dráždiť pery, tým viac budú suché.” Avšak v dnešnej dobe existuje kozmetika, ktorá využíva výťažky z kyseliny hyalurónovej a jej dlhodobé používanie nemá negatívne následky, naopak, perám dokáže dodať prirodzený mäsitý vzhľad. 

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj nytimes
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií