Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Najlepšie rastliny do spálne, ktoré sú prírodné čističky vzduchu

Izbové rastliny prirodzeným spôsobom odstaňujú toxické látky, ako je benzén, trichlóretylén a formaldehyd zo vzduchu.

Okrem toho, že rastliny do spálne sú skvelé na čistenie vzduchu, majú tendenciu byť nenáročné na starostlivosť.

Antúria

Ak potrebujete do spálne izbové rastliny, nehľadajte nič iné ako rastlinu Flamingo – alias antúriu – ktorá svojou zeleňou pomáha odstraňovať oxid uhličitý a poskytuje dostatok kyslíka. A aké je lepšie miesto na vystavenie týchto zelených a ružových pokladov ako v priestore, kde trávite niekoľko hodín každý deň a noc? Rastlina Flamingo vyžaduje dobrú kyslú dobre odvodnenú pôdu a nemá rada priame slnečné svetlo a produkuje krásne a odolné kvety po celý rok.

anturia
Anturia, canva.com

Bambusová palma

Bambusová palma rastie v atraktívnom, rovnomernom vzore a z jej spodnej časti vyrastajú nové stonky listov. Je to jedna z najlepších rastlín na umiestnenie do spálne, pretože najlepšie rastú na jasnom, nepriamom svetle v blízkosti okna alebo strešného okna, ktoré sa bežne vyskytuje v priestoroch na spanie. Každá listová stopka môže dorásť až do dĺžky 18 palcov, takže zelené listy ľahko ozdobia prázdny roh spálne. Palma je veľmi tolerantná voči slabým svetelným podmienkam a táto rastlina nevyžaduje príliš veľa vody – jej starostlivosť je veľmi jednoduchá.

rastliny do spálne
Bambusová palma, canva.com

Pothos ( divný Janko)

Pothos pochádzajúci zo Šalamúnových ostrovov v južnom Pacifiku je zvyčajne vidieť ako pokrýva lesnú pôdu v jeho prirodzenom prostredí. Je to skvelá závesná rastlina – buďte kreatívni, zaveste a nechajte listy rásť smerom nadol.  Pothos je veľmi silná rastlina a môže sa ľahko prispôsobiť rôznym prostrediam. Od nepriamych svetelných podmienok až po priame slnko môže táto rastlina rásť v rôznych typoch substrátu, ako je pôda, drevo a voda. Divný Janko je tiež považovaný za špičkovú rastlinu na čistenie vzduchu, ktorá dokáže odstraňovať toxíny zo vzduchu.

Dizajn bez názvu
canva.com

Monstera deliciosa

Populárna Monstera deliciosa pochádza z Južnej Ameriky a darí sa jej na nepriamom svetle (zvyčajne rastie v tieni stromov), takže je ideálna, ak vo vašej spálni chýba priame slnko. Tiež produkuje veľké listy v malých priestoroch.

rastliny do spálne
Autor fotky: cottonbro na Pexels

Orchidea Phalaenopsis

Váš nočný stolík získa krásny ústredný bod s orchideou Phalaenopsis. Je to jedna z najkrajších orchideí, ktorá je dobre prispôsobená vnútorným priestorom a nepriamemu slnečnému žiareniu. Kvitne raz za rok približne tri mesiace: Kvitnutie začína v mesiacoch s najnižšími teplotami a sú prispôsobené na život na tienistých miestach.

Autor fotky: Skylar Kang na Pexels

Lalia izbová

Lalie sú ďalšou z najatraktívnejších rastlín v spálni. Môžete ich podoprieť na parapete a dokážu odfiltrovať mnohé škodlivé toxíny. Vlhkosť, ktorú tieto izbové rastliny vydávajú, zvyšuje vlhkosť v miestnosti a potláča mikróby prenášané vzduchom, ktoré môžu viesť k alergiám. Ak trpíte suchými nosovými priechodmi, ľalia Peace pomáha zbaviť spálňu nečistôt z vnútorného vzduchu, ktoré spôsobujú suchosť. Pre dobrý spánok vám ľalia pomôže nielen vytvárať čistý vzduch, ale je to aj rastlina nenáročná na údržbu, ktorú stačí zalievať každý týždeň.

lalia
canva.com
Zdroj architecturaldigest
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií