fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Pes je najlepším priateľom človeka, no viete ako sa o neho správne starať?

Každý z nás má svoje záľuby. Niekto pravidelne športuje, niekto zbožňuje čokoládu, iní zase radi cestujú, no a niektorí zase milujú PSOV. Hovorí sa, že pes je najlepší priateľ človeka, no je aj človek najlepším priateľom pre psa?

Máte tip? napíšte nám mailom

Výber psíka by mal byť rozumný aj intuitívny – človek si obvykle vyberá psa na svoj obraz. Záleží na tom, či si tvor mestský, vidiecky, športový a pod. a aké máš samozrejme v domácnosti podmienky.

Ako sa správne starať o psa?

Každé plemeno má svoju históriu

Baset bol napríklad vyšľachtený na naháňanie králikov, jeleňov a inej lovnej zveri, labrador ako pomocník poľovníkov, retriever je pokojný a rád aportuje, preto je vhodný k deťom. Kaukazský ovčiak ochraňoval stáda, nemecký ovčiak bol šľachtený ako pracovný pes pre armádu a ozbrojené zložky, ale aj ako pastiersky pes.

Záhrada je síce fajn, ale niektorým plemenám nestačí ani to a niektoré ju zasa vôbec nepotrebujú

Veľké plemená psov zvyčajne vyžadujú viac voľného pohybu, preto by ste si napríklad stredoázijského ovčiaka alebo pyrenejca nemali kupovať do malej záhrady. Sú to psy, ktoré boli vyšľachtené na stráženie majetku a maličká záhrada im je pritesná.

Nezabudni, že stredne veľké a väčšie psy majú skutočne väčšiu spotrebu jedla a ver, že to ide aj do peňazí

V zásade platí, čím väčší pes, tým budete mať väčšie náklady na jeho kŕmenie, veterinárne poplatky, ošetrenia a podobne.

Prečítajte si tiež:
Cestovať 3 mesiace zadarmo môžete aj vy! Aké podmienky musíte splniť?

Nezabudni, že je to člen rodiny, ktorý má svoje potreby, sú s ním spojené aj náklady, výchova a starostlivosť

S výchovou treba začať hneď ako si ho prinesiete domov. V útlom veku sa robí výcvik formou hry. Je možné taktiež navštevovať cvičisko alebo psiu školu, no najdôležitejšie je to neodkladať.

Berte to vážne, pes nie je hračka!

Posledná, no nie na poslednom mieste, je rada, aby ste ku psovi pristupovali ako k živej bytosti, ktorá je na vás odkázaná a potrebuje vás. Ak sa o neho prestanete starať, sám si neporadí. Nedovoľte, aby pre váš rozmar skončil v útulku alebo niekde na ulici.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií