fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Americký herec Val Kilmer prekonal rakovinu hrtana

Liečba prebehla rýchlo a bezproblémovo. Val Kilmer však kvôli tracheostómii stratil svoj hlas.

Máte tip? napíšte nám mailom

Val Kilmer (60), herec známy z filmov ako Batman navždy, Doors či Top Gun, sa popasoval s rakovinou hrtana. Zhubné ochorenie mu lekári diagnostikovali v roku 2016, herec sa momentálne zotavuje. Súčasťou liečby je aj tracheostómia, ktorá mu pomáha dýchať. Vďaka tomuto zákroku však herec stratil svoj hlas. Podľa svojich vlastných slov sa teraz smeje ako pirát.

Prvý rozhovor po 10 rokoch

Verejný rozhovor Val Kilmer neposkytol už viac než dekádu. Podľa jeho vlastných slov je veľmi hanblivý. V exkluzívnom rozhovore pre reláciu Good Morning America uistil svojich fanúšikov, že sa cíti veľmi dobre, napriek tomu, ako hrozne znie jeho hlas.

„Diagnostikovali mi rakovinu hrtana, ktorá sa vyliečila veľmi rýchlo. Toto je tracheotómia, ktorá mi pomáha dýchať, pretože sa mi zväčšili zľazy v krku,“ prezradil Val Kilmer v interview.

Pokračovanie filmu Top Gun

Herec sa rozhovoril aj o pokračovaní kultového akčného filmu Top Gun. Premiéra pokračovania bola naplánovaná na jún 2020, avšak kvôli pandémii COVID-19 sa musela odložiť. Letecké dobrodružstvo v hlavnej úlohe s Tomom Cruisom tak do kín vtrhne až 31. decembra 2020. V úlohe Icemana sa v ňom objaví aj Val Kilmer.

„Bolo to veľmi dojímavé, bol som veľmi prekvapený. Tom mal oblečenú svoju bundu, originálnu bundu z prvého filmu. Bolo to skutočne dojímavé,“ spomína na nakrúcanie Val Kilmer.

Počas zotavovania zo zákernej choroby sa Val Kilmer pohrúžil do sveta umenia. Začal maľovať, a dokonca písať. Len pred pád dňami vyšli v USA jeho memoáre I‘m Your Huckleberry, v ktorých hovorí o svojom boji s rakovinou, ale aj o vzťahoch so známymi celebritami. Herec chodil s takými kráskami ako Daryl Hannah, Cindy Crawford, Angelina Jolie či Cher. Herec bol ženatý iba jedenkrát, s bývalou manželkou Joanne Whalley má dve deti. Momentálne je herec už viac ako 20 rokov nezadaný a priznáva, že sa občas cíti osamelý.

Prečítajte si tiež:
Nechajte pravdu nažive: UNESCO spúšťa kampaň proti vraždeniu novinárov

O Valovi Kilmerovi sa v Hollywoode šepká, že nie je celkom jednoduché vychádzať s ním. Mnohí jeho hereckí kolegovia priznali, že s ním mali spory, napríklad Marlon Brando či Michael Biehn. Herec je známy aj tým, že patrí podobne ako Tom Cruis medzi scientológov.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj GMA Wikipedia Instagram
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií