fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Austrálska vláda chce jedovatými párkami zabiť dva milióny mačiek

Podľa odborníkov mačky vraj škodia austrálskej prírode. Voči tomuto tvrdeniu sa ohradzujú združenia na ochranu zvierat.

Austrálska vláda chce týmto spôsobom pomôcť ochrániť určité druhy zvierat pred predátormi. Mačky sú vraj hrozbou aj pre poľnohospodársky priemysel. Všetko by sa malo začať diať v roku 2020.

Na mačky vyvinuli špeciálny jed s názvom 1080. Chcú ho vložiť do párkov z klokanieho mäsa, kuracieho tuku a so zmesou byliniek. Po zjedení takého párku by mali zvieratá zomrieť do 15-tich minút. The New York Times však varuje, že jed by mohol zabiť aj iné zvieratá, napríklad líšky. „Párky sme vytvorili tak,aby chutili dobre. Pre mačky to bude ich posledné jedlo,“ povedal pre denník autor jedu,  doktor Dave Algar.

Párky sa k mačkám dostanú pomocou lietadiel. Tie budú jedovaté jedlo zhadzovať do oblastí, kde je divokých mačiek najviac. Austrálskej vláde hrozí, že bude kvôli tomuto plánu čeliť protestom.

Zdroj: CBSNews.com, NYTimes.com, iDnes.cz

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií