fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Banskoštiavnický amfiteáter otvára sezónu sériou výnimočných koncertov! Okrem iných vystúpi i IMT Smile

Máte tip? napíšte nám mailom

Banskoštiavnický amfiteáter je obľúbeným a vyhľadávaným miestom nielen pre miestnych, ale aj pre ľudí zo širokého okolia. Od odovzdania amfiteátra do rúk Mira Táslera z IMT SMILE, sa realizovalo už niekoľko významných podujatí, koncertov, ale aj úprav, ktorých cieľom je zachovať amfiteáter pre budúce generácie.

Amfiteáter v Banskej Štiavnici prešiel za posledné roky značnou premenou. Investície, ktoré boli vynaložené na jeho revitalizáciu, začínajú okrem počiatočných najsúrnejších a nie vždy voľným okom viditeľných sanácií, naberať ďalšie obrysy. Okrem počiatočných „záchranných prác“, boli opravené toalety, vymenená sanita a obloženie, komplexne zrekonštruovaná strecha nad toaletami a začaté práce v budove nad premietačkou, pričom dokončenie prác a kompletná výmena strešnej krytiny sa v rámci tejto budovy očakáva do konca júla tohto roka.

Okrem toho boli obnovené poškodené lavičky, bolo vykonané odizolovanie a výmena povrchu pódia a vyčistený areál od náletových a poškodených drevín.

„Tento rok nás čaká ešte osadenie strešných okien na horných budovách a dokončenie strechy v hornej časti amfiteátra. Podarilo sa nám už zrekonštruovať zázemie pre správcu priestoru, vykonali sme sanáciu a odvlhčenie priestoru, protiplesňové nátery, položili sa obklady, dlažba a komplexne sme upravili všetky povrchy,“ hovorí Miro Tásler.

Prečítajte si tiež:
Novinka od slovenskej speváčky. Nika Karch prichádza so skladbou In my head.

V pláne na tento rok je aj spustenie verejných toaliet návštevníkom Banskej Štiavnice, čo určite poteší všetkých, ktorí si prídu pozrieť Nový zámok.

unnamed

Známy hudobník z kapely IMT Smile, Miro Tásler, tiež avizuje, že aj túto sezónu sa môžeme tešiť na bohatý kultúrny program. Celú šnúru zaujímavých podujatí už 8.7.2017 odštartuje koncertná spolupráca Geišbergovcov a Katky Koščovej. Stretnutie autorskej tvorby Katky Koščovej a Daniela Špinera s osobitým pesničkárstvom dvoch generácií Geišbergovcov v sebe nesie prísľub nevšedného zážitku.

Obrovským úspechom minulý rok skončil na amfiteátri totálne vypredaný koncert IMT Smile a práve kvôli skvelým ohlasom sa kapela vracia do Banskej Štiavnice, aby 22.7.2017 opäť vystúpila v tomto krásnom priestore. Hneď na druhý deň, 23.7.2017, bude v priestoroch amfiteátra uvedený jedinečný projekt Hrana, ktorý prezentuje fenomenálne dielo Mareka Brezovského v podaní špičkových slovenských muzikantov pod vedením Oskara Rózsu. Ďalšie zaujímavé spojenie sľubuje koncert bratislavskej kapely Para a speváčky Janky Kirschner, ktorí nám prídu zahrať 4.8.2017.

Ani tento rok by sa nezaobišiel bez tradičného festivalu filmov 4 Živly, ktorý okrem bohatého programu plného hraných, dokumentárnych, animovaných, či experimentálnych filmov ponúka aj zaujímavé workshopy a prezentácie. Príďte v termíne od 10. – 13.8.2017 do Banskej Štiavnice a nechajte sa uniesť príbehmi, ktorých bude aj tento rok festival 4 Živly plný.

Prečítajte si tiež:
Jared Leto ako Joker v nadupanom songu od Skrillexa a Ricka Rossa ovládnu podsvetie v Miami!

20.8.2017 sa bude konať ďalší ročník už tradičného hudobno-umeleckého festivalu Osmidiv, na ktorom sa predstaví množstvo zaujímavých interprétov, ako napríklad Chikiliki tu-a a Žena z lesoparku. 26.8.2017 sa budete môcť zabaviť na najpredávanejšej a najdrsnejšej stand-up comedy show Iva Ladižinského, Jara Szaba, Fuča Mariňáka a ich špeciálnych hostí!

unnamed-2

Viac informácií sa dozviete na facebooku amfiteátra: www.facebook.com/amfiteaterbanskastiavnica.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií