fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Biden podpísal podobný zákon, aký platil počas 2. svetovej vojny. Zjednoduší pomoc Ukrajine a spojencom

Ide o podobnú legislatívu, ako USA uplatnili, aby urýchlili poskytnutie pomoci v sume 50 miliárd dolárov spojencom bojujúcim proti nacistickému Nemecku.

Máte tip? napíšte nám mailom

10.5.2022 (Webnoviny.sk) – Prezident USA Joe Biden podpísal zákon, ktorý zjednoduší americkú vojenskú pomoc Ukrajine a východoeurópskym spojencom USA.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Zákon o pôžičke a prenájme zjednoduší požiadavky pre pôžičky a prenájom amerických zbraní a ďalšieho materiálu. Ide o podobnú legislatívu, ako USA uplatnili, aby urýchlili poskytnutie pomoci v sume 50 miliárd dolárov spojencom bojujúcim počas druhej svetovej vojny proti nacistickému Nemecku.

„Náklady na boj nie sú nízke. Ale podľahnutie agresii je ešte drahšie,“ povedal Biden v pondelok v Oválnej pracovni Bieleho domu. Informuje o tom portál bbc.com.

(1 EUR = 1,0559 USD)

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Finančná pomoc, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia, Zákon o pôžičke a prenájme
Zdroj: Webnoviny.sk – Biden podpísal podobný zákon, aký platil počas 2. svetovej vojny. Zjednoduší pomoc Ukrajine a spojencom © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií