fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Biden schválil ďalšiu vojenskú pomoc Ukrajine za milióny dolárov, krajine dodajú húfnice či obrnené sanitky

Oznámil to americký minister obrany Lloyd Austin na rokovaní so spojencami na leteckej základni Ramstein v Nemecku.

Máte tip? napíšte nám mailom

8.9.2022 (Webnoviny.sk) – Americký prezident Joe Biden schválil ďalšiu vojenskú pomoc Ukrajine v hodnote 675 miliónov dolárov. Oznámil to americký minister obrany Lloyd Austin. V úvode štvrtkového stretnutia s vysokopostavenými predstaviteľmi spojeneckých krajín na americkej leteckej základni Ramstein v Nemecku Austin uviedol, že najnovší balík pomoci prezident USA odsúhlasil v stredu.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Dodal, že súčasťou pomoci sú húfnice, delostrelecká munícia, vozidlá Humvee, obrnené sanitky, protitankové systémy a ďalšie zbrane. Austin na základni Ramstein rokuje s predstaviteľmi spojeneckých štátov o ich záväzkoch vojensky podporovať Ukrajinu „počas dlhého obdobia”.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Biden schválil ďalšiu vojenskú pomoc Ukrajine za milióny dolárov, krajine dodajú húfnice či obrnené sanitky © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií